Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

LucjanoR

Użytkownik
 • Content count

  24
 • Joined

 • Last visited

 1. silikon a uszczelka-awarie

  Od czasu operacji przejechałem ponad 1000 km i wszystko jest szczelne. Profilaktycznie sprawdziłem filtr oleju i dodatkowy filtr siateczkowy i nie było nigdzie ani skrawka silikonu. Silnik tyka tak samo dobrze jak przed wymiana uszczelki. Mogę polecić zakładanie dedykowanej uszczelki a nie tylko uszczelnianie silikonową masą jak to kest czynione na pierwszy montaż.
 2. Ducati Monster - emitowany hałas w decybelach

  Zgadza się , dzięki za spostrzegawczość. 92 dB przy 4500 rpm. Mieści się do 95 dB czyli do Tyrolu wjazd wolny.
 3. Ducati Monster - emitowany hałas w decybelach

  No a jak, temat jest powiązany - ostatnio byłem we Włoszech - ale że atmosfera troszkę napięta względem domniemanej pandemi, to czemu by się na Tyrol nie wybrać.
 4. Czy ktoś ma wiedzę i moze się podzielić informacja na temat głośności poszczególnych modeli Monstera przy fabrycznym wydechu. Chodzi konkretnie o emitowany hałas w decybelach.
 5. Ładowanie akumulatora - przejściówka

  Rozwiazaniem jest, wyprowadzić na kierownice gniazdo zapalniczki( sa gniazda z wyświetlaczem o stanie aku). Jeśli w obwodzie jest tylko! bezpiecznik( niekiedy sa zestawy z przekaźnikiem ) to wystarczy do ładowarki dorobić wtyczkę i ładować akumulator przez gniazdo zapalniczki.
 6. Ducati 696 - prędkość wskazywana a GPS

  Wiem o czym gadasz - bez owiewki jest to bardzo niewygodne. Natomiast ja mam dołożona szybę (220 km/h ). Po dokładce reflektora na szybę pokazało 230 km/h. Oczywiście byłem skryty za szybą z deflektorem - może i to nie wyglada bo różne są gusty ale sprawdza się naprawdę rewelacyjnie. Dodam ze deflektory spojlery i owiewki stosowane są w motocyklowym sporcie dla poprawy aerodynamiki.
 7. silikon a uszczelka-awarie

  Słuszna uwaga, na pewno podzielę się i tym spostrzeżeniem czy w jakikolwiek to wpłynęło na obroty. Taki mały szczegół i tak bardzo komplikuje sprawę.
 8. silikon a uszczelka-awarie

  Strachy na lachy, nie słyszałem żeby jakikolwiek silnik sam sobie zdrapywał silikon i się nim żywił. Poza tym o wosku pszczołach i faszyzmie to kabaret można zrobić, ale juz na pewno nikt sobie nie pomoże dyskutując w temacie mechaniki i MODYFIKACJI- bo przecież taki temat aktualnie uskuteczniamy.
 9. silikon a uszczelka-awarie

  Odgrzewam temat dla potomnych. Dedykowana uszczelka na wymiar plus masa uszczelniająca Dirko. Bolączka monstera 2008 - cieknący dekiel alternatora - dokładnie lewa górna strona. Wszystko było w oryginale i na moje oko było bardzo mało fabrycznej masy uszczelniającej.
 10. Ducati 696 - prędkość wskazywana a GPS

  To by sie zgadzało - Display wskazywał - 230 km/h , natomiast GPS 209 km/h
 11. Uszczelka pokrywy sprzęgła M620

  To także ciekawe propozycje - znam, mam i stosuje.
 12. Czy ktoś sprawdził może wskazania szybkościomierza na displayu i porównywał je z odczytem prędkości gps. Mi wyszło ze powyżej 200 km/h rozbieżności sięgają nawet 20 km/h. Z czego wynika aż taka duza rozbieżność.
 13. Uszczelka pokrywy sprzęgła M620

  Rozmawiamy tutaj przykładowo o masach uszczelniających jak Elring Dirko czy Three Bond. Ze swojego doświadczenia możesz polecić coś sprawdzonego.
 14. Uszczelka pokrywy sprzęgła M620

  Bywają dedykowane uszczelki - mam pytanie czy kłaść na samej masie uszczelniającej czy moze ktoś ma doświadczenie z montażem uszczelka + masa uszczelniająca. Mowa o deklu do 696 gdzie z początku produkcji wycieki były wada fabryczna.
 15. Zerowanie zegara M696

  Tak się dzieje gdy aku jest wyładowane bądź na wykończeniu.
×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.