Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
kysovsky

problem z odpalaniem st4

Polecane posty

Na moje oko ten motek ma jakieś 15 lat, a kable którymi płynie prąd z akumulatora do przekaźnika a następnie do rozrusznika są niestety w wieku motocykla. Przez te wszystkie lata wilgoć dostająca się choćby przez tę niewielką szczelinę którą widać na zdjęciu powodowała systematyczne utlenienie części miedzianych żył – już nie przewodzą prądu. W konsekwencji z przewodu o średnicy np. 0,5 cm do dyspozycji została połowa albo i jeszcze mniej - krótko mówiąc z grubego kabla zrobił się kabelek. To bardzo ważne, bo żeby mały silnik elektryczny (rozrusznik) zakręcił dużym silnikiem spalinowym trzeba w krótkim czasie dostarczyć mu bardzo dużo prądu – dlatego kabel musi być gruby. Różnica jest taka jak przy piciu piwa, raz leje się je w gardło z ostro przechylonej szklanki, raz sączy przez słomkę. W chwili obecnej ten rozrusznik ma tylko tę drugą możliwość. Nie wiem czy niepełnosprytny, na pewno narwany – jaką kopułkę zdjąłeś ?  Jakitaki – założysz z powrotem szczotkotrzymacz nie wyjmując rozrusznika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

albo jestem, niepelnosprytny albo nie wiem o co chodzi zdiecie rozrusznika znaczy nawet nie udalo mi sie go zdiac zajelo mi prawie 2h i udalo mi sie ledwie zdiac kopolke. moze ktos z doswiadczonych powie mi jak ja ja mam teraz wsadzic :D

 

oczywiscie zawiozlem stycznik do znajomego elektryka ma cos wykombinowac :)

Bo do demontażu rozrusznika konieczny jest demontaż lewej pokrywy silnika. Nie ma innej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo do demontażu rozrusznika konieczny jest demontaż lewej pokrywy silnika. Nie ma innej możliwości.

 

no to mam zabawe na łikend :D przynajmniej teraz wiem zeby pewnych rzeczy nie robic samemu :) Theo wiez mi jest mozliwosc jej zdiecia znaczy kopulki ;)

Edytowano przez kysovsky

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Jakitaki – założysz z powrotem szczotkotrzymacz nie wyjmując rozrusznika ?

Raz jedyny i nigdy więcej :) dla samej sztuki ale większego sensu to nie ma a i czasu straciłem więcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Michałłłł rozrusznik na krótko kręcił bardzo dobrze..tu była kwestia kabli lub przekaźnika.. :cool:

 

ale juz wiem ze nie nalezy go rozbierac bo zlozenie go jest naprawde magia sama w sobie :) ma szczescie sie udalo pare godzin klniecia i zlozony :) po wymianie kabli na nowe i lutach profesjonalnie zrobionych przez kamyka ;) moto pali jak wsciekle i tak tez smiga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.