Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
Massive

Diavel 2015 - problem

Polecane posty

Witajcie, zacząłem temat od iście Faktowego tytułu, ale nie mam już mocy dalej ogarniać sam problemu. Pojawił się on w momencie kiedy postanowiłem zakupić szybę do Diavela w celach turystycznych i okazuje się, że obecnie NIE MA na rynku nic poza szybą Touringową 55 cm do niego ze względu na zmianę mocowań kierownicy i innym rozmieszczeniu śrub dla szyb. Przyznam, że robienie z mojego diabła Strady jest absolutną ostatecznością ...

 

Czy ktoś z Was miał do czynienia z szybami MRA w Diavelu lub innym Ducacie montowanych na zwykłych elementach montażowych MRA HKS ? Dedykowane HKS-D nie przydadzą się zupełnie do niczego w nowym Diavelu. MRA HKS to mocowanie bezpośrednio do kierownicy przez 2 obejmy a 3 punktem styku jest przestrzeń nad lampą, która oczywiście też nie jest idealnie obła tylko ma jakieś tam zakrzywienia.

 

Proszę o jakieś opinie w tym zakresie bo depreche już załapałem, ze za szybko kupiłem nowy model...

pol_pl_Szyba-MRA-V-Flow-Vario-Touring-Screen-C-rozne-kolory-z-mocowaniem-HKS-D-50338_1.png

pol_pl_Szyba-MRA-V-Flow-Vario-Touring-Screen-C-rozne-kolory-z-mocowaniem-HKS-D-50338_2.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rób z Diavele jakiegoś GS - szybki, deflektor a może jeszcze kufry aluminiowe. Też mam nowego diavela i jakoś nie zauważyłem aby mu były potrzebne jakieś szybki - może to kwestia kasku. Jak w przypadku każdego nowego modelu jest problem z akcesoriami. Myślę że w przyszłym roku będzie wysyp - rożnych szybek.

Ale to co pokazałeś - jest wg mnie brzydka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... a nie nie mówiłem: "kupuj Multistradę" :!:

 

ten uchwyt jest beznadziejny - szyba przy pewnej prędkości zaczyna "pracowac" . Bez 3-go podparcia na wiele się nie zda , chyba że ma służyć do prędkości przepisowych w PL . W np. DE już Ci się nie sprawdzi , a chyba szukasz  takiej do większych prędkości....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piękna nie jest fakt, ale chyba nie widzieliście tej od Strady :( wydaje mi sie ze jednak z nią skończę a pozniej sprzedam za 10% ceny zeby szybko o tym zapomnieć :)

 

Miki ja wiem ze Ty moze dajesz rade, ale mnie czeka 900 km w jeden dzień z cwaniakami na multistradach i nie mogę pokazać ze juz nie daje rady :)

 

 

Massive

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i stało się  ... zakupiłem ORI szybę Ducati Touring dla modeli 2015, przyznam że nie jest tak źle zwłaszcza gdy na jeździe próbnej przypadkowo na głównej drodze osiągnąłem 200 km/h myśląc, że jadę 100 :D

 

Sprytne Ducati właściwie zrobiło jedną dziwną rzecz, stworzyło nowy Support, który powoduję, że stare szyby pasują do nowych modeli, jednak ich spryt poszedł o krok dalej i nie sprzedają tego supportu oddzielnie, tak więc trzeba wywalić jakieś 1100 zł, żeby móc zamontować np Barracude, która wizerunkowo mi najbardziej leżała :(

 

PS. Dziękuję załodze Wrobud Ducati Wrocław za ekspresowe załatwienie tematu :)

Zdjęcie 27.08.2014, 15 56 39.jpg

Zdjęcie 27.08.2014, 15 56 48.jpg

Zdjęcie 27.08.2014, 15 56 55.jpg

Zdjęcie 27.08.2014, 15 57 05.jpg

Zdjęcie 27.08.2014, 15 57 18.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i stało się  ... zakupiłem ORI szybę Ducati Touring dla modeli 2015, przyznam że nie jest tak źle zwłaszcza gdy na jeździe próbnej przypadkowo na głównej drodze osiągnąłem 200 km/h myśląc, że jadę 100 :D

 

Sprytne Ducati właściwie zrobiło jedną dziwną rzecz, stworzyło nowy Support, który powoduję, że stare szyby pasują do nowych modeli, jednak ich spryt poszedł o krok dalej i nie sprzedają tego supportu oddzielnie, tak więc trzeba wywalić jakieś 1100 zł, żeby móc zamontować np Barracude, która wizerunkowo mi najbardziej leżała :(

 

PS. Dziękuję załodze Wrobud Ducati Wrocław za ekspresowe załatwienie tematu :)

Mam pytanie ile kosztowała ta szybka.

Ale obiecujesz ze zostaje zdemontowana po powrocie - może jak by była krótsza

 

Jeszcze jedno pytanie co to za instrukcja obsługi na baku Diavela ?????? - czytasz to w czasie jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chyba 1100, do końca nie wiem bo jeszcze faktury nie dostałem :)

 

Zdemontuje na bank i szukam jakiejś diabelskiej wersji ciemnej bo teraz wyglada troche jak czarny intruder

 

Instrukcja to roadbook z najlepszego rajdu pod słońcem DESMOGT :)

 

 

Massive

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA !

 

zamiast szyby wystarczy powiesić na kierownicy namiot lub inny rollbag

robi to samo co szyba :mrgreen:

 

10447546_837736679583310_605016695168208

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.