Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!

Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Sign in to follow this  
handelson

Diavel - klucz do nakrętki centralnej tylnego koła

Recommended Posts

Witam.

W związku z tym, iż dzisiaj przebiłem koło tylne i nie dam rady dojechać do serwisu do Poznania mam pytanie:

Gdzie mogę kupić klucz nasadkowy do nakrętki centralnej tylnego koła?

Czy jest to klucz specjalistyczny? Czy można wykorzystać jakiś klucz oczkowy wygięty?

Mieszkam w takim mieście, że to naprawdę nie lada wyzwanie dla serwisów :(

zakup tylko na serwisach aukcyjnych lub w www.larsson.pl - jest to specjalny klucz. Dodatkowo bardzo duży Nm dokręcenia nakrętki powoduje, że klucz do jej odkręcenia musi być "markowy" ( tz. mega wytrzymały) - zdarzały mi się przypadki, że pneumatyka ( 1025Nm) i rura 2 metrowa wysiadała przy odkręcaniu..

Poza tym uważam , że każdy właściciel Diavela, MTS-a który jeździ turystycznie powinien takie ustrojstwo mieć pod siedzeniem - w większości  "gumozakładów" rozkładają ręce jak się przyjeżdża bez powietrza w kole tymi modelami...

Dzięki Cinek. Poszukam w Larsson'ie. A jaki jest model/rozmiar tego klucza? Wiesz może?

Na pewno wiesz :)

Edited by handelson

ja kupowałem w Larsonie  (3 tygodnie temu) cena ok 40 - 45 PLN, trzeba było poczekać 3-5 dni roboczych.

Dokręcasz momentem o ile pamiętam 240 Nm. Bardzo ciężko też jest odkręcić - gwint prawy.

Edited by miki

No to duuuża różnica cenowa :)

Zadzwonię jutro do nich i zapytam. Niech coś zaproponują. Kuźwa, pogoda wreszcie się zrobiła, mam wakacje a tu...

Wrrrr...

Klucz koła do Ducati 1098/1198/1199 Streetfighter Multistrada 1200 Diavel . 2w1 Jeden klucz do koła tylnego i przedniego. Idealny do wrzucenia "pod siedzenie" na czas podróży. Klucz wykonany w technologi CNC . Łączenie aluminiowej korony ( nie niszczy korony śrub) , ze stalową wkładką zapewnia 230NM!!!! - to jedyny taki patent na rynku. Pozostałe nie wytrzymują 130NM.. Z 10 zostały tylko 3 - kto pierwszy , ten lepszy. Cena 270zł, f-ra VAT.

ducat1.jpg

ducati2.jpg