Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Maciekkk

749 zwiększenie mocy / zmiana mapy

Recommended Posts

Cześć, 

Jednym okiem wyłapałem gdzieś informacje o możliwości zmiany ustawień w mapach w moim 749. 
Lecą do mnie filtry DNA i planuję zamontować przelot. Czy ktoś mógłby mi napisać jakie efekty i skutki przynosi taka zmiana i czy jestem w stanie to zrobić sam? Jeśli nie, to czego potrzebuję? 

Piątka!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam power commandera 3. Wgrywałem sobie mapki ostatnio do 999 bo gdy kupiłem motocykl to był przelot i jakaś mapa zerowa wgrana bez sensu... Niemcy to jednak czasem nie myslą. Po cholere montować PC i nie wgrać mapy :8_laughing: Motocykl zalewało na wolnych obroach miał problem z odpaleniem itd. Okazało się że motocykl miał wycięty kat z OEM wydechu i zrobiony przelot a na kolektorze wydechowym poziomego cylindra kat został i motor nierówno pracował. Teraz wrócił oryginalny wydech i wgrałem mapę standardową. Mam filtry MWR i chodzi pięknie. Silnik bardziej elastyczny. Koszt PC3 to chyba coś koło 1800zł za nowy. Polecam Ci od razu kupić porządny wydech cały z kolektorem bo te przelotowe chinole to samemu nie wystroisz i nic to nie da. Jak kupisz używane termi albo zarda to masz na stronce dynojet mapy już napisane pod dane marki wydechu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PC3 już nie jest produkowane, obecnie są tylko PCV ( na szczęście), i koszt nie jest tak duży jak podaje Tamiacho( przynajmniej u mnie).

Tak tylko podpowiem Ci Tamiacho , że mapy dostępne na necie są tyle warte ile kosztują, czyli nic. Pisanie przez Ciebie , że teraz sprzęt super lata to tylko Twoje subiektywne odczucie , które łechta Twoje ego. Wierz mi , że podłączysz LM2 i się za głowę złapiesz. 

Generalnie mapy Internetowe dla PC są tylko "wyjściowymi" produktami dla dalszej modyfikacji. Oszczędza nam to trochę czasu , ale nie jest produktem finalnym. ( To taka bułka mrożonka - już bułka, ale trzeba jeszcze wypiekać).

Oczywiście Maciekkk zrobisz to sam . Wystarczy stracić kilka dni swojego życia na zgłębienie tej wiedzy, zakup za dodatkowe 1300zł urządzenia do strojeni9a PCV na podstawie szerokopasmowej sondy , hamowni .... i masz.

Tylko czy warto?? Mapa indywidualna to koszt 500zł ( u mnie) . Płacisz tylko raz i zamykasz temat. Próbując samemu, i finansowo i czasowo jesteś w plecy...

Na temat zmian map paliwowych nie będę się rozpisywał - jest sporo tego na tym forum.

PZ.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.