Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Mr.Draqula

Lagi przod - uszkodzenia

Polecane posty

A ktoś czegoś w pobliżu nie szlifował, ciął lub spawał?  Z której to strony te uszkodzenia, tzn. z boku czy z przodu i czy tylko na lagach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem, jak to sie stalo. Jestem teraz na stoczni i nie ma czasu, wiec przepraszam za zwloke w odpowiedziach. Uszkodzenia po wewnetrznej stronie, tam, gdzie pasami zlapali przod... obydwie podziurawione. Wiek kto, ale nie mam jak udowodnic. Juz sie jakos z tym pogodzilem, ale mam nauczke na przyszlosc, zeby po 100 razy sprawdzic wszystko. Na poczatku sciela mnie z nog troche cena za nowe lagi, ale na szczescie mozna rury wewnetrzne tylko wymienic i powinno byc dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie (dorobię trochę  teorii do obrazka) ;) ,taśmy mocujące gdyby miały jakieś syf kamycki niby mogło tak być . Ale przy zakładaniu pomijam fakt  idioty który łapał właśnie za tą część lagi, następnym krokiem jest przeciągnięcie po ladze tą "szczotką" jaką byłby wówczas pas czyli zarysowania w poprzek najbardziej prawdopodobne . Zarówno podczas zdejmowania albo zaciskania pasa , który  by ciągną po powierzchni robiąc zarysowania.Nie widzę na zdjęciu bo za słabej jakości ,w momencie gdyby to były ślady jak po uderzeniu sam odprysk przy powiększeniu wykazał by pewnę  deformację   ,Wada powłoki (złuszczenie itp) raczej miała wyraźnie ostre krawędzie i była by bardzo płytka (gdyby laga miała powłokę z innego materiału ) przy powiększeniu było by to widoczne a czasem nawet wyczuwalne palcem ale tutaj chyba zbyt małe są te ślady by metodą palca określić ;)  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam jeszcze nie widzialem na zywo, jak to faktycznie wyglada. Nie "macalem"...;-P One sa, tak mysle jakby odgniecione. No chyba, ze - co jest najmniej prawdopodobne - komus by sie chcialo chciec i podmienil lagi... Musze sie temu przyjrzec troszke blizej, jak tylko wroce do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.