Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
Roberto848

Napięcie czujnika prędkości Ducati 848 Evo.

Polecane posty

Witam wszystkich. Licznik w moim Ducati nie pokazuje prędkości oraz przejechanych kilometrów. Po sprawdzeniu był to błąd czujnika prędkości. Podmieniłem używany czujnik ,od osoby która jest pewna ,że czujnik jest sprawny. Zanim kupię nowy czujnik chcę sprawdzić czy dochodzi napięcie na niego. Czy ktoś z Kolegów wie jakie powinno być napięcie podane na czujnik prędkości tylnego koła w Ducati 848 ( w moto nie ma abs-u ) i na które piny? W serwisówce są opisane kolory, numery oraz ,że jest to czujnik halla. Po analizie schematu  który posiadam widać ,że środkowy pin jest to "masa" a dwa pozostałe to zapewne "plus" i sygnał z czujnika prędkości. Tylko który jest sygnałem a który "plusem" ? Dodatkowe pytanie dotyczy listwy z numerem 34 na schemacie,czy jest to listwa ECU czy inna,ponieważ są na niej opisane wejścia-wyjścia z numerami . I tak ,numery na listwie 20 i 22 opisane engine odpowiadają połączeniu z czujnikiem halla . Czy to engine to wejście-wyjście na Ecu czy w innym elemencie,a jeśli w innym to jaki to element? Dziękuję za odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeżeli masz mulitimetr pod ręką to wystarczy zmierzyć oba przewody w stosunku do masy którą jak napisałeć już namierzyłeś, na jednym z nich powinno być +12 to będzie zasilania, jak nie będzie na żadnym to coś nie tak z zasilaniem. 

Krzysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprawdzałem multimetrem ,ale na zasilaniu czujnika pokazuje mi 5V.  Sprawdzałem na kostce łączącej czujnik z instalacją. Teraz pytanie jakie powinno być prawidłowe napięcie zasilania ?  Czy tak jak kolega napisał 12V czy takie jak zmierzyłem 5V ?  Sprawdzałem również przewody czy nie są uszkodzone, są całe.  Mógłbym zasilić czujnik z innego żródła, pomijając instalację motocykla , aby sprawdzić czujnik oscyloskopem, ale musze mieć pewność jakim napięciem zasilić czujnik. Przy podaniu 12V ,jeśli czujnik powinien być zasilony napięciem 5v ,spalę czujnik. Pomiar rezystancji też nie wchodzi  w grę ponieważ jest to czujnik halla.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.