Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!

Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Sign in to follow this  
Roberto848

Napięcie czujnika prędkości Ducati 848 Evo.

Recommended Posts

Witam wszystkich. Licznik w moim Ducati nie pokazuje prędkości oraz przejechanych kilometrów. Po sprawdzeniu był to błąd czujnika prędkości. Podmieniłem używany czujnik ,od osoby która jest pewna ,że czujnik jest sprawny. Zanim kupię nowy czujnik chcę sprawdzić czy dochodzi napięcie na niego. Czy ktoś z Kolegów wie jakie powinno być napięcie podane na czujnik prędkości tylnego koła w Ducati 848 ( w moto nie ma abs-u ) i na które piny? W serwisówce są opisane kolory, numery oraz ,że jest to czujnik halla. Po analizie schematu  który posiadam widać ,że środkowy pin jest to "masa" a dwa pozostałe to zapewne "plus" i sygnał z czujnika prędkości. Tylko który jest sygnałem a który "plusem" ? Dodatkowe pytanie dotyczy listwy z numerem 34 na schemacie,czy jest to listwa ECU czy inna,ponieważ są na niej opisane wejścia-wyjścia z numerami . I tak ,numery na listwie 20 i 22 opisane engine odpowiadają połączeniu z czujnikiem halla . Czy to engine to wejście-wyjście na Ecu czy w innym elemencie,a jeśli w innym to jaki to element? Dziękuję za odpowiedzi.