Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Mitzek

Użytkownik
 • Content count

  41
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Mitzek

 • Rank
  Ducatista Newbie

Inne

 • Miasto
  Krakow
 • Płeć
 • Motocykl
  MTS 1000DS '04

Recent Profile Visitors

452 profile views
 1. Instrukcja Diavel po polsku

  a to do nowych "odebranych" nie dają PL instrukcji? ...tak tylko pytam ;)
 2. 1100 czy 1000?

  standardowo jest 15/42. Ponoć popularna jest zmiana -1 z przodu, albo +3 z tyłu, co daje ten sam efekt w skróceniu przełożenia. Tańszym wariantem jest -1 z przodu, ze szkodą dla żywotności łańcucha pracującego na mniejszej zębatce. Wszystko zależy gdzie i jak jeżdzisz i jak istotny jest dla Ciebie wzrost zuzycia plaiwa i koszt zębatek.
 3. Czujnik temperatury jest przy chłodnicy oleju, czasami lubi wariować, a w deszczu to już w szczególności. Zacząłbym od sprawdzenia styków i kabelkologii.
 4. Monster 797

  ej, to jak tymi wszystkimi grzejącymi się dukatami jeżdżą we Włoszech, skoro u nas prawie się nie da ??? ;)
 5. u mnie tez fizycznie nie ma (1000DS - 2004), i w czesciach tez nie widze;
 6. Dodam jeszcze, że ludzie radzą dodatkowo zabezpieczać ten lewy boczek przed odpadnięciem, np. trytytkami (trezba zrobić dodatkowe otworki przy dolnej krawędzi). Ja osobiście zrobiłem linkę ze struny gitarowej, tak że nawet jak boczek się wypnie to zawiśnie na tej lince :) Nowe / używane boczki praktycznie nie do zdobycia...
 7. Moja guma na rączce podnoszenia też się rusza / zsuwa, także masz rację, trzeba będzie ją podkleić.
 8. hej, na zdjeciach z manuala wyglada, ze strzalkami w strone kierowcy. Wyglada tez, ze nie sa przyspawane, a jednak przykrecane.
 9. To czego Ci brakuje to "pos.18, 447.1.050.1A Lower chain guard" czyli oslona łańcucha dolna. Do naciagu łańcucha najlepszy jest klucz hakowy (bodajże 61mm), ostatecznie można użyć wspornika metalowego przykreconego do mimośrodu tylnej zębatki z plastikową osłoną okalająca od tyłu zębatke (mam nadzieję, że wiesz co mam na myśli ;))
 10. Jeśli myślisz o wymianie całego licznika, to może to nie być zbyt prosta sprawa; będziesz potrzebował "dziewiczego" licznika, albo przeprogramowania ECU, tak żeby wyłączyć immobilizer. Zwykła używka z innego egzemplarza na zasadzie plug&play niestety nie zadziała. Więcej szczegółów (po ang.) np. tu: http://www.multistrada.net/forum/viewtopic.php?t=38935#295404
 11. Przednie zawieszenie ST4

  cześć, nie mam ST4, ale tak na szybko znalazłem takie info: https://www.ducatiforum.co.uk/threads/st4-suspension-set-up.37941/ Co do oleju, weź pod uwagę, że samo oznaczenie "10W" w wypadku oleju do widelca niewiele mówi, ważne są tzw. "centistokes". Wpisz w google np. "fork oil chart" i zobaczysz setki wykresów porównujących oleje, z których okaże się, że np. 5W producenta X ma tyle samo "centistokes" co olej 10W producenta Y... Powinieneś dobrać olej właśnie wg tego parametru porównując do oleju zalecanego do ST4. No i oczywiście ważny jest poziom oleju / ilość na lage.
 12. W miejscu, które pokazujesz często lubiła łuszczyć się farba, może ktoś nieudolnie pomalował... - No chyba, że jesteś pewien, że to spawanie...
 13. Multistrada 950 naciągnięcie łańcucha

  A 950 nie ma normalnego (dwuramiennego) wahacza? Jeśli tak, to moment dużo mniejszy niż w centralnej nakretce 1-ramiennego.
 14. Kupię Monster 696

  Sprawdź czy ma oryginalne opony z 2009, przy takim przebiegu powinien mieć. Jeśli nie, to już kontrolka by mi się zaświeciła.... (wiem, wiem, "były stare to wymieniłem").
 15. MTS 1000 DS problem z rozuchem.

  w 1000DS slaba masa to typowa przypadlosc.
×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.