Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

blejz23

reanimacja ss'a 900

Polecane posty

Nadszedl ten dzien :) , rozbierajac motocykl mozna wiele sie o nim dowiedziec , co mu sie przytrafilo w przeszlosci :) , w sobote bierzemy sie za silnik . Cel to oczywiscie reanimacja serducha , elektryka , ale tez  malowanie ramy , felg i co tam jeszcze aby ladnie wygladal :)  .

 

 

 

post-87917-0-93516400-1381420931_thumb.jpg

post-87917-0-06569900-1381420943_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dywanik mial wchlaniac olej i wyciakajaca benzyne z przewodow :) i tak zostal  ... zastanawiam sie jeszcze u kogo zamawiac czesci  , bo troche tego bedzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe wwk dzis porobie troche fotek w bebechach :) , systematycznie bede tutaj wrzucal fotki z naszych dzialan :) . My spotykamy sie tak 1 - 2 razy w tygodniu  i powoli na spokojnie wykonujemy kazda czynnosc :) , w nastepnym tyg bierzemy sie za czyszczenie , zadna czesc nie zostanie ominieta , nawet srubka :) i powoli konczymy liste czesci niezbednych do kupienia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powiem Ci ,że przerobionych lub przemalowanych SSów jest niestety mało.

Czemu rozpoławiasz silnik , awaria jakaś ?

Ja też mam SS 900 ie , ale piłuję go już tylko na torze .

Ostanie zdjęcie przedstawia mój wynalazek .

pozdro Radek

post-86758-0-72970600-1381661476_thumb.jpg

post-86758-0-01888400-1381661570_thumb.jpg

post-86758-0-14074400-1381662405_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie :)

 

radek rozpolawiam bo przede wszystkim poci sie w kilku miejscach i wycieka olej pomiedzy glowica a cylindrem , i ogolnie zbadac go od srodka  i powymieniec co trzeba , wyczyscic ,   rozbierzemy glowice i tez powymieniamy co trzeba :) , dam do planowania glowice z cylindrem , pomalujemy i posluzy mi jeszcze przez kilka ladnych lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po malej przerwie spowodowana nadmiarem pracy w firmie , zabralismy sie do dokonczenia dziela :D srodek wyglada ok

 

post-87917-0-11641000-1381945727_thumb.jpg

 

i

 

post-87917-0-51928700-1381945742_thumb.jpg

 

za to panewki i sworznie w korbowodach WYMIANA !!!

 

post-87917-0-19150200-1381945940_thumb.jpg

 

 

zostaly jeszcze glowice

Edytowano przez blejz23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w oczekiwaniu na czesci , wzielismy sie za czyszczenie silnika i przygotowanie do malowania , efekt narazie slaby , czynnosc trzeba bedzie powtorzyc jeszzcze ze dwa razy

 

post-87917-0-33537700-1383679735_thumb.jpg

post-87917-0-21078700-1383679755_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej pozaklejac otwory i oddac do szkielkowania te kartety

 

U siebie w firmie stosuje 2,5 bara na tytan 2 bary na amelinium.Po zabiegu wyglada ladnie i przy dobrej granulaturze perelek syf nie bedzie sie czepial silnika.Latwiej bedzie czyscic.Dodatkowo wygladza zarysowania zeby nie bylo ich widac .Obserwuje temat z niecierpilwoscia bo u siebie rowniez jestem na etapie dlubaniny przy silniku.Zamowilem wlasnie nowe lozyska skf i nakretke na centralny walek od napedu rozrzadu.Wiesz moze z jaka silą trzeba to skrecic??

Edytowano przez adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten silnik to ma byc reczna robota :) , narazie pozbywam sie starej farby , zeby nalozyc nowa :) co do sily skrecania - 70 Nm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za 20 lat to ty kapcie zalozysz a zmotocykla to bedzie wystawac roslina :mrgreen:

Spoko spoko , SSa na pewno będę miał bo sprzęt ma u mnie dożywocie . Nie wiem czym będę wtedy jeździł ale SS będzie :mrgreen:

Silnik desmodue 904 to już klasyka używam go od 2000 roku najpierw w Monsterze a teraz w SSie , a zresztą nazbierałem tyle gratów do niego ,że może w przyszłości drugiego złożę :wtf:

 

desmopozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zamelduje sie po jakies czesci  , jak bedzie mi czegos brakowac  :D

Jak mam czegoś więcej niż dwie szt to odstąpię , bo bardziej lubię zbierać ,

kolekcjonować , patrzeć czyścić i się cieszyć .

 

Jak kupię ramę , tylny wahacz i instalację to składam drugiego :mrgreen:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.