Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
Oikos

SF 848 czy po prostu 848

Polecane posty

Witam, jest słaba zima i oby najszybciej się skończyła, ponieważ każdy z nas na pewno już czeka aby odpalić swoje desmo maszyny. I właśnie mam pytanie dot, tych maszyn. Aktulanie posiadam monster S2R1000 którym co raz więcej jeżdzę po torze (radom, poznan)  co raz bardziej się wkręcam w taką jazdę ale nie zapomniam o miescie czy po prostu tzw "lataniu" które również dają inna frajdę. Zastanwiam się nad zmianą moto w przyszyłym sezonie i wacham się miedzy 848 albo SF 848. Jeździłem tym i tym ale niestety wtedy mało wiedziałem o jeździe :( więc na wiosnę na pewno jeszcze wyprubuję. I chciałem się zapytać użytkownikó SFs lub SF 848 czy spełnia ich oczekiwania na torze ? jakie są wasze opinie pod wzgledem jazdy torowej ? czym tak na prawde jest SF ? (rama superbike a jednak naked) może dziwolągiem a może super maszyną ? może nie nadaje się na tor ?

 

Ja chcę połączyć jazdę na torze ale na poziomie amatorskim (czyli np co drugi speeday) + codzienne smiganie po miescie. Superbike 848 jest piekny i ma super wlasciowsci jezdne ale nie ukrywam że kocham naked'y i szukam zlotego srodka. Jesli takiego nie ma to trudno ale bede wdzieczny za kazda opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpadnij na kawę, pogadamy ;)

 Super...Theo rozwiń  temat , sam zawsze przypominasz, że to forum :wave:

Edytowano przez KAMYK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zostawisz sobie S2R 1000 to bier Superbika, ale lepiej chyba 1098 ponieważ jest mała różnica cenowa z tego co widać po allegrach...ale to moje zdanie..

Pozdr. J-999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam S2R1000 więc nie powiem ci jakie są różnicę. Ale w przypadku ST 848 będziesz zadowolony - idealny motocykl do codziennej zabawy i nie tylko (nadaje się tez to dłuższych przebiegów).

Nie ma dużej mocy, jest dobrze wyważony. Mi akurat kończą się leasingi - też muszę coś kupić. A że jeździłem kilka miesięcy ST - to dobrze go wspominam, pozycja jest aktywna,  ma dość wysoki środek ciężkości - jazda jest trochę podobna do Hypka

Edytowano przez miki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Super...Theo rozwiń  temat , sam zawsze przypominasz, że to forum :wave:

może być czarna albo z mlekiem, słodka albo nie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może być czarna albo z mlekiem, słodka albo nie. :)

Pewnie że wpadnę :) ten tydzień zawalony ale przyszły jak najbardziej, wcześniej zadzwonię ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam S2R1000 więc nie powiem ci jakie są różnicę. Ale w przypadku ST 848 będziesz zadowolony - idealny motocykl do codziennej zabawy i nie tylko (nadaje się tez to dłuższych przebiegów).

Nie ma dużej mocy, jest dobrze wyważony. Mi akurat kończą się leasingi - też muszę coś kupić. A że jeździłem kilka miesięcy ST - to dobrze go wspominam, pozycja jest aktywna,  ma dość wysoki środek ciężkości - jazda jest trochę podobna do Hypka

Rożnicę ja znam między S2R1000 a ST :) choćby sam ślinik Testatreta robi ogromną różnicę. Moje pytanie jest jak się sprawdzi na torze ? bo tam chcę spędzać więcej czasu oczywiście nie zapominając o drogach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli większość czasu chcesz spędzać na torze to bierz 848. Bo superbikem po mieście też dasz radę sporadycznie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego skromnego doswiadczenie moge goraco polemic ST848 zarowno na tor jak i latanie po miescie.

W obu przypadkach moto naprawdę dobrze sprawuje sie podczas przeciskania miedzy puszkami,trasy w granicach 400km nie sprawiają problemu a na torze uśmiech nie schodził z mojej twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rożnicę ja znam między S2R1000 a ST :) choćby sam ślinik Testatreta robi ogromną różnicę. Moje pytanie jest jak się sprawdzi na torze ? bo tam chcę spędzać więcej czasu oczywiście nie zapominając o drogach. 

Akurat różnic ci nie podałem, bo jak napisałem nie znam S2R. Jak już to zawieszenie i rozkład mas są inne - a to chyba najważniejsze na torze. Chcesz tor bierz 848 - chyba do takich celów został zbudowany. Jeżeli chcesz trochę miasta - trochę toru to musisz się zdecydować co będzie dla ciebie ważniejsze. Nie ma motocykli do wszystkiego. My mamy 3 szt w użytkowaniu a jeszcze by się jeden przydał. Reasumując: bez dwóch szt w garażu, nie da rady ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.