Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
facebook.pl/projectbusa

Diavel vs RC8R

Polecane posty

Witam. 

 

Jako świeżak w użytkowaniu Diavela, postanowiłem wnieść coś od siebie do tematu :)

Dziś troszkę polataliśmy po stolicy tymi oto modelami. Wykres jest dość ciekawy, 

pokazuje jak to mocniejszy teoretycznie na papierze motocykl w rzeczywistości jest słabszy. 

Sądzę, że może Was to zaciekawić ;)

 

Co do Diavela dziś nawinąłem pierwsze 200 km. Motocykl maluje uśmiech na twarzy, 

jakiego dawno już nie miałem wsiadając na coraz różniejsze maszyny- a dużo tego było. 

 

Pomimo tego, że na codzień używałem Hayabusy z Nitro, która teraz przechodzi tuneup

na Turbo i zmierzamy aby pobić rekord mocy motocykla, który został zbudowany w Polsce-

mógłbym twierdzić, że ten motocykl nie zapierdziela- bo w gruncie rzeczy tak jest. 

Jednak jazda Vką to zupełnie inne doznania, jak na taką masę i typ motocykla deklarowane 

przez producenta 162 KM jest w zupełności wystarczające- owszem zawsze miło mieć więcej :)

 

Hamulce pierwsza klasa, systemy również, to czym kończy się próba przyspieszenia z włączoną 

trakcją na mokrym ewentualnie gdy mamy jakiś piasek na drodze itp- poznali zapewne tylko posiadacze 

tego motocykla, u siebie posiadam układ Termignoni, podczas gdy motocykl traci trakcję gang jaki wydobywa

się z wydechu jest czymś niesamowitym czego jeszcze nie spotkałem- piękna sprawa. 

 

Ogólnie to jak pracuje ten silnik na Termi mogę opisać tylko w samych superlatywach :) Jest głośno - i prawidłowo :)

Jazda jest bardzo bezpieczna gdyż każdy ucieka na bok czy zjeżdża przy wyprzedzaniu. 

 

Co do sterowania jeszcze się nie wypowiem gdyż nie wyczułem go do końca na tyle aby ostrzej winkle łamać. 

No i temperatura nie była za wysoka stąd inna przyczepność na drodze. 

 

Natomiast żeby nie było zbyt kolorowo troszkę o negatywnych spostrzeżeniach :)

Co za makaron wymyślił ten przełącznik kierunków, po pierwszych 30 km przestałem tego używać bo drażniło.

Więcej póki co nie zauważyłem- aczkolwiek w weekend czeka jazda z kobietą na błotniku hmmm ? 

 

 

Swoją drogą jakby ktoś z Was chciał w Warszawie sprawdzić Dukata bądź porównać z innymi dostępnymi w bazie hamowni

motocyklami, które już miały przyjemność zapraszam do Przemka Badowskiego SpeedBike na Krakowiaków 68

https://www.facebook.com/P.Badowski84/  Jeździłem wcześniej na różne hamownie ze swoimi innymi sprzętami i tylko

ta hamownia w okolicy pokazuje moc książkowo w przypadku Hayabusy, a nie tak jak tuner tego chce po skończonej partaninie. 

 

Dziś Diavel pokazał 145,72 KM na kole, po przeliczeniu 1,11 mamy 161,74 KM na silniku / wale- czyli książkowo tyle co deklaruje producent :)

Dodatkowo Ducati deklaruje 127 Nm przy 8000 obr/min, nam udało się uzyskać dziś przy 8000 obr/min dokładnie 127 Nm jak pokazuje wykres. 

KTM pokazał 149,8 KM na kole, to jest 166,34 KM na silniku czyli o około ~10 KM mniej niż deklaruje producent. 

 

Natomiast to jak wykres się prezentuje jest wielkim zaskoczeniem, wnioski pozostawię już dla Was :)

 

Pozdrawiam :)

post-90495-0-11956500-1463698173_thumb.jpg

Edytowano przez facebook.pl/projectbusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Swoją drogą jakby ktoś z Was chciał w Warszawie sprawdzić Dukata bądź porównać z innymi dostępnymi w bazie hamowni

motocyklami, które już miały

Wszystkie hamownie dokonują tak samo pomiaru - wyniki się różnią , bo są zastosowane gów... przeliczniki , czyli rzadko spotykane realne wyniki , a najczęściej te dla optymistów żeby właścicielom na duszy było lepiej... :razz:

Dlatego ja ludziom podaje zawsze moc na kole - jest to najbardziej miarodajny wynik.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim wyszlo u baby zanettiego 153 na kole a w wersji R kolegi 149 ale teraz juz 7 km wiecej ma po przegladzie I ogarnieciu niektorych spraw. Widzialem twoja biala hayke I turbo jakie wsadzasz, niezly projekt.

Daj mi do siebie namiary to polatamy na zmiane moim ktmem I diavelem. Dodatkowo wezmiemy kumpla na rsv4 to zobaczysz kulture pracy v4 takie polaczenie rzedowki (moc na gorze) I vki (niezly kop na dole).

Pozdro!

Edytowano przez slomek23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie hamownie dokonują tak samo pomiaru - wyniki się różnią , bo są zastosowane gów... przeliczniki , czyli rzadko spotykane realne wyniki , a najczęściej te dla optymistów żeby właścicielom na duszy było lepiej... :razz:

Dlatego ja ludziom podaje zawsze moc na kole - jest to najbardziej miarodajny wynik.. ;)

Podane wykresy to moc na kole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.