Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Sign in to follow this  
Dejmien87

Wydech MtS Pikes Peak

Recommended Posts

Witam. Zakupilem Mts PP i chciałbym zdecydowanie poprawić jej dźwięk tj zastosować modyfikacje wydechu. Motocykl wyposażony jest w akcesoryjna końcówkę  Termigioni Ale to nie jest to czego oczekuje się po takim motocyklu. Nie chce komfortowej jazdy chce ,,banana,, na twarzy przy każdym dodaniu gazu;) Moje pytanie brzmi: czy można samemu dorobić kolektor? Czy musi być firmowy (akcesoryjny)? czy  ktoś to robił? Czy ma sens taka przeróbka wystarczy żeby osiągnąć zamierzony cel? Zaznaczam, dopiero poznaje ta markę, nie znam sie na wielu rzeczach stąd takie pytania. Po niżej moja sztuka;)

20190221_172526.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ładna sztuka. Powiem tak ,to jest twój motocykl możesz zrobić z nim co chcesz. Dorabianie własne chyba najtańsze, ale przy odsprzedaży każdy będzie kręcił nosem. Firmowka trochę kosztuje ale jest gwarancja że się nie "zepsuje silnika" ,można się rozejrzeć za uzywanym. Przy jednym i drugim jeszcze trzeba to zestroić. Bo inaczej buty można sobie lub pasażerowi okopcić. Mam tak przy swoich.  Strzelają jak na Sylwestra, jednak na dłuższą metę jest to męczące, każde ujęcie gazu i ta ta ta.  Jeden przejazd po mieście ok.  Zrobisz kilka kółek i trzeba się rozglądać w lusterkach by dowódu nie zabrali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu masz gotowy decat od dominatora https://allegro.pl/oferta/decat-dominator-ducati-multistrada-1200-10-14-7630380119 - sądzę, że w całkiem niezłych pieniądzach, ale trzeba by sprawdzić średnice.

 

Natomiast po samym założeniu na strojenie najlepiej do Cinka z Oleśnicy. Może przy okazji wymiana filtra k&N jak nie masz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, mrymek napisał:

Sam decat leovinci też mam na zbyciu i za mniejsze pieniądze

Orientujesz się czy pasuje bezpośrednio pod mój wydech Termigioni czy trzeba  spawac? Oglądałem na you tube i jest połączenie Termi z Leovince decatem, pytanie tylko czy masz ten sam model. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.