Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

rrolek

Wiarygodność przebiegu

Recommended Posts

Witam

Rozglądam się za MTS 1000 albo 1100. Przeciętne przebiegi w ogłoszeniach to 40-70 tys km. Ale trafiają się "perełki" z przebiegami sporo niższymi.

Zapala mi się lampka ostrzegająca przed potencjalnym kombinowaniem z przebiegiem. Czy w tych systemach można grzebać przy przebiegu? Czy pokazują raczej wiarygodny przebieg (pomijam kwestie jazdy z uszkodzonym, odłączonym czujnikiem). Bać się?

Pozdr rr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cofnięcie przebiegu w motocyklu to koszt 100-150 zł i ze względu na mniej podzespołów w porównaniu z samochodem gdzie przebieg zapisuje się m.in. we włączniku świateł lub sterowniku skrzyni biegów to dojście do realnego przebiegu tylko w odniesieniu do wskazań licznika jest w zdecydowanej większości przypadków niemożliwe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli już jeździsz motorem, zobacz po sobie, ile robisz km rocznie. Zobacz wśród znajomych ile gibaja kilometrów rocznie i będziesz mieć odpowiedź. Owszem, są perełki, gdzie ktoś mało jeździł, ale to zazwyczaj widać po motorze. No, chyba że wyjechał, gibnal się w przyrodę i dał sobie spokój.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to robię 150-200 mth. Latam tylko teren. Ale pora się powoli stabilizować :) stąd pomysł na być może dukata.

A na serio. Dzięki za info, w sumie tak myślałem. Tyle, że w jednych zabawkach łatwiej to zrobić w drugich pewnie trudniej. Reasumując, jak przy każdym zakupie, liczy się tylko stan.

Pozdr rr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocena przebiegów pod kątem obserwacji własnych rocznych przejechanych km nie musi być miarodajna. Ja np. Multistradą w tym roku zrobiłem może ze 2000km. ...a swoimi 9-tkami w ciągu 10 lat zrobiłem 4 tyś km (!) ... Albo nie mam czasu na jeżdżenie albo siły i chęci.  Zatem jak można się domyslić mnie nie dziwią małe przebiegi :)

Edited by Groszek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak ale większość takich co robi małe przebiegi nawet nie są wstawiane na ogłoszenie tylko rozchodzą się po "znajomych" jak na przykład u nas na forum. Ja moją Suzuki SV 1000 sprzedałem znajomemu znajomego który wiedział że ja taką mam a ktoś takiej szukał więc nawet nie marnowałem czasu na robienie zdjęć i przesadne czyszczenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.