Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
Boa

Regulator napięcia 600SS/M600 lub inne modele.

Polecane posty

Boa    0

Siema.

 

Chyba padł :? :roll:

Jutro będę wiedział na 100%

Dostałem jeden do sprawdzenia, ale nie wiadomo, czy jest on sprawny.

Jeśli by ktoś miał, byłbym zobowiązany.

2-fazowy, ponoć od większości Ducatów sprzed '98 roku.

 

Pozdro.

Boa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba padł :? :roll:

Witam w klubie, mi dwa razy :D

Wszystkie działające w PL wykupiłem :mrgreen: , ale życzę powodzenia. Mam jakiś stary, może coś się z niego przyda :roll:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boa    0

Franio, jak ten co mam obecnie od Maćka będzie do <font color='red'>[desmo]</font>, to poproszę Cię o wysłanie.

 

Michał, jeśli mógł byś poprosić kolegę o fotkę jego regulatora, to będziem wiedzieć na czym stojemy ;)

 

 

Swoją drogą, czym się kierować przy zakupie :?: Czy są jakieś parametry tego dziadostwa :?: Idzie dobrać inny, bo w regenerację nie mam się nawet co bawić. Joe-bar chyba przerabiał temat i raczej nic dobrego z tego nie wynikło o ile pamiętam.

 

ps. Franek, czy padały Ci w jakichś konkretnych okolicznościach :?: :roll:

Kupowałeś używki :?: Po jakim czasie padały :?:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ps. Franek, czy padały Ci w jakichś konkretnych okolicznościach :?: :roll:

Kupowałeś używki :?: Po jakim czasie padały :?:

Pierwszy padł przy rundce testowej jak kupowałem Wdowę- podczas jazdy moto zaczęło przerywać- standardowa procedura wykluczyła świece, paliwo i inne. Sprzedający kupił regler używkę (nie wiem gdzie), wymieniłem i było spoko na dwa lata.

Drugi raz, znowu podczas jazdy- jadę sobie po Wawie i nagle moto zgasło. Już wiedziałem co to, szybka akcja i trafiłem na kolegę, od którego też brałeś graty do SS. To była późna jesień, więc moto stało przez zimę. Na wiosnę wymieniłem, teraz Wdową jeździ kumpel- na razie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boa    0
Z tego co pamiętam tak to wyglądało:

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... 29,r:5,s:0

 

a regulator spala się jeśli:

- jest zwarcie na uzwojeniu stojana

- jest słabe połączenie z zasilaniem

- ma słabe chłodzenie

- akumulator jest uszkodzony

 

Mój wygląda tak:

http://cgi.ebay.de/Ducati-Regler-Lichtm ... ftradteile

 

-słabe chłodzenie chyba odpada

-aku jest nowy

 

Resztę obada mój Przyjaciel dziś wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wygląda tak jak na zdjęciu to na pewno przez słabe chłodzenie - powinien mieć żeberka dzięki którym będzie się lepiej chłodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boa    0

Wczoraj odpaliłem moto z kabli.

Podjechałem do kumpla, to już mi migawy nawet nie działały.

 

Wstępna diagnoza wykazała, że jedno z "połączeń" wykonanych przez poprzedniego właściciela wygląda się jak "pożal się Panie Boże", czarna taśma izolacyjna była już jakby nadtopiona/zlasowana. Po delikatnym poprawieniu wadliwego połączenia ładowanie powróciło, przy okazji dowiedzieliśmy się, że moja Duca (znaczy tenże model) ma ładowanie tylko na wyższych obrotach, czyli jak sobie stoję np na światłach a obrotomierz wskazuje jedynie 1100RPM, to się dziadówa nie ładuje (czyli Duca przeznaczona jest do zapie*dalania a nie stania- tak zadecydowała fabryka) :lol:

Przy okazji okazało się, że nie działa mi kontrolka, która wskazywać winna czy jest ładowanie, czy nie. Żaróweczka jest spok, czyli w następnym odcinku będziemy dochodzić do tego, które jeszcze połączenie wymaga sprawdzenia.

 

Suma sumarum wyjechałem od Kumpla happy...

 

Podjechałem do kolejnego, pochwalić się SSem, pogadaliśmy chwilę, chcę wyjeżdżać a tu znów za mało prądu :(

 

Szynki zapych pozwolił odpalić, ale kurna jak dojechałem do chaty, to światła świeciły z siłą świeczki na wigilijnym stole :evil:

 

Czyli jesteśmy w punkcie wyjścia :roll:

 

 

 

Misiek, jak myślisz, czy szło by zaadaptować jakiś regler z żeberkami :?: Ew, gdzie tego przenieść/co zrobić, żeby lepiej się chłodził :?:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Akumulator powinien być prawidłowo naładowany, dopiero wtedy można rozpoczynać jazdę - niektóre regulatory mają tendencję do spalania się od mocnego wysilenia (rozładowany akumulator i uruchamianie z kabli).

 

2. W niektórych Ducach regulator jest pod główką ramy - tam ma optymalne chłodzenie w czasie jazdy.

 

3. Po za tym możesz mieć regulator w którym wymagana jest lampka kontrolna - dzięki niej po włączeniu zapłonu regulator dostaje wzbudzenie, chyba że posiada osobne wejście ze stacyjki - tzw. plus po zapłonie.

 

Naładuj akumulator, podczas uruchamiania sprawdź do jakiego poziomu spada napięcie akumulatora (nie powinno poniżej 10,5V - jak spada to aku do wymiany) oraz jakie jest napięcie ładowania na wolnych obrotach i przy około 3000 - 5000rpm. (powinno oscylować w granicach 13,5 - 14,7V , bez obciążenia - świateł itd.)

 

Oprócz tego posprawdzaj wszystkie złącza elektryczne - poczyść polutuj na nowo, powymieniaj przewody jak są zielone lub mocno czarne itd...

Dopiero po reanimacji wiązki i połączeń sprawdź ponownie napięcie ładowania.

 

Miłej zabawy i pracy.

A jak sam masz 2 lewe ręce do elektryki zleć to komuś zaufanemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boa    0

Misiek, aku miał minimum właśnie ok 10,5V.

O jakiej lampce kontrolnej piszesz :?: O tej, która pokazuje czy jest ładowanie, czy nie (czerwona z symbolem akumulatora) :?: Owszem mam taką, ale nie działała, właściwie do teraz nie działa, ale sprawdzeniem tego ma się zająć mój kolega na początku tyg. Ostatnio za późno do Niego podjechałem i zdążył tylko zdemontować czachę, aby przekonać się, że żaróweczka jest ok (a już ją mieliśmy wymienić), tak więc coś się musi dziać z kablami pomiędzy regulatorem a tą żarówką.

Co do umiejscowienia, to mój jest właśnie pod główką ramy, tak troszkę poniżej lampy, czyli dwa wloty zaraz pod lamą kierują powietrze wprost na niego.

 

Dzięki za pomoc, wszystko powtórzę kumplowi, który będzie dłubał :)

 

ps. w moim SSie nie ma ładowania na wolnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie na wolnych obrotach powinno być większe napięcie niż napięcie akumulatora.

Jak jest takie samo lub niższe oznacza to - awarię regulatora lub awarie uzwojenia alternatora.

 

Pisałem o lampce kontrolnej ładowania - jeśli występuje. Czasami jest to wolna lampka - musisz sprawdzić na schemacie instalacji elektrycznej czy jest wyjście z regulatora na lampkę, czy lampka to tylko atrapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boa    0
Czasami jest to wolna lampka - musisz sprawdzić na schemacie instalacji elektrycznej czy jest wyjście z regulatora na lampkę, czy lampka to tylko atrapa.

Tego nie wzięliśmy pod uwagę :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś grzebałem w sławetnym 996 i lampka od ładowania okazała się atrapą - symbol na szkiełku jest żarówka jest, a instalacji w motocyklu brak, w zegarach była. Od regulatora nawet nie ma takiej wiązki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boa    0

Musimy zerknąć w schemat instalacji, ale wszystko wygląda na to, że z mojego regulatora wychodzą kable na żarówkę/kontrolkę.

Kumpel będzie sprawdzał resztę rzeczy dopiero w pt, do tego czasu muszę nadal jeździć VT-kiem :roll:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yo Boa, gdzie to znaleźć takie cudo, bo wszystko wskazuje iż mamy takie samo, a moje odmówiło posłuszeństwa z dużym hukiem i fajerwerkami aż mi ramę i filtr powietrza osmoliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boa    0

Uuuu, pozostaje e-bay, bądź firma z Będzina, która ma teraz przerwę urlopową, ale zaraz na początku września mają mi dać znać, bo jest szansa na zamiennik.

Jak tylko się czegoś dowiem w przyszłym tyg to dam Ci znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kusza :-?

Będę wdzięczny za info, puki co będę szukał używki, bo co poradzę innego.

Może da się zastąpić od jakiegoś innego modelu? Bo moje cudo co spłonęło wygląda miej więcej jak to co wrzuciłeś n ebay-a lecz nie do końca, bo u mnie z tego co pamiętam były dwie masy i tyle się różnie, lecz czy to duża różnica to nie wiem.

To ktoś może wie co by pasowało do mojego mixu ducatowgo z regulatorów? Silnik najprawdopodobniej 900ss i ładnie z@p!e%...lala he he he ;p

 

Wybacz Boa, dopiero jak napisałem to pomyślałem, że trochę off Topa Ci tu robię :*

Jak bardzo przeszkadza moja bezmyślność do wywalcie gdzieś w odpowiednie miejsce tego niepoprawnego posta. Dziękuje :* przepraszam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak tam Boa, wiesz już coś o tych zamiennikach? Bo osobiście to ja byłem w Ducati tam na Górczewskiej i po:

1. to nie wiadomo jaki u mnie powinien być

2. ten co najpewniej będzie pasował to koszt 1200 zł

3. to trochę droga sprawa jak na coś co w 100% nie wiadomo czy będzie pasować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boa    0

Arnelize, dostałem dziś taką odpowiedź:

 

Witam

/.../

Naprawa lub zamiennik jest możliwy do wykonania w terminie około 3-4 tygodni

/.../

 

Wcześniej informowali, że:

 

Albo zamiennik albo naprawa starego uszkodzonego.

Koszt naprawy 50 - 150 pln, zamiennik tej mocy prawdopodobnie około 200pln ale to tez musze sprawdzic i dopiero wtedy potwierdzę

 

Ja chyba przelatam na tym do końca sezonu, bo aku i tak mi już załatwił i na zimę wyślę im na wzór do roboty.

Gdybyś chciał dla siebie, to daj znać.

 

ps. pisz PW w sprawie serducha :twisted:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.