Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

BartekG

Wymiana pasków rozrządu

Polecane posty

Mam pytanie odnośnie swoich pasków. Stoję przed wymianą rozrządu w M900 rok 99. Jaki warsztat lub mechanika polecacie z okolic sosnowca, katowic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, a we Wroclawiu/okolicach kogo polecicie do wymiany paskow w Monsterze M750 '98r?

 

Ps. Wrobud -> paski rozrządu 440 PLN, wymiana 220 PLN.

 

220 zl za robocizne jeszcze zrozumiem, ale 440 za paski to jednak sporo...

 

Pzdr,

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, to chyba nr 2520015 68/190.

Tylko dekiel musze odkrecic aby sprawdzic ksztalt zebow (trapez/owal)...

A przy okazji nie powinien byc wymieniany tam jakis napinacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, to chyba nr 2520015 68/190.

Tylko dekiel musze odkrecic aby sprawdzic ksztalt zebow (trapez/owal)...

A przy okazji nie powinien byc wymieniany tam jakis napinacz?

Mechanik oceni... Łożyska można wymienić, śmieszny koszt.

W okolicy działa jeszcze Cinek, dokładnie w Sokołowicach, k/Oleśnicy.

Edytowano przez martini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...teoretycznie tak! jeśli moto na gwarancji to nie, będąc w aso na standardowej wymianie pasków poprosili mnie o potwierdzenie zakupu części oczywiście nie miałem bo brałem (na fakturę kolegi firmy w  "interkarsie" -PiSownia polska a nie NoWOczesna :mrgreen: ), kiedy powiedziałem że dowiozę, uświadomili miło że 200zł roboczo/godz. i motocykl zajmuje stanowisko wiec nawet już nie próbowałem jechać co mnie kosztował wymianę oryginalnych pasów z pięknym czerwonym napisem, ale chłopak z serwisu był miły pokazał jak wymieć paski bez legendarnych białych kropek wymalowanych korektorem na pasku dał nr. tel jak bym miał jakieś większe problemy z motocyklami, widocznie z gęby mi dobrze patrzyło bo nie miałem NOwoczesnego ryja  jak z po..........  ;)

Edytowano przez NastroAzzurro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo mieć swoje części nawet w ASO,nie widzę więc problemu.

to tak nie do końca w tym przyp.

możesz mieć swoje cześć jeśli posiadają taką samą specyfikacje jaką producent pojazdu przewiduje - zakładając paski z zamiennika ( czyt. samochodowe) , ASO ma prawo odmówić montażu i świadczenia dalszej gwarancji ( w tym przyp. na układ rozrządu silnika) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli spełniają założenia technologiczne - parametry producenta. ASO nie może odmówić. Tak samo jeżeli naprawia się po za ASO wg technologii producenta nie traci się gwarancji. Jest stosowna dyrektywa UE w tej sprawie.

Bardzo często stosuje to zasadę w przypadku samochodu gdzie dostarczam np swoje materiały eksploatacyjne czy części. Jeszcze się nie zdarzyło aby któryś z ASO czy to w DE czy u nas w kraju odmówił takiej naprawy. Zarówno samej naprawy jak stosownego zapisu w dokumentacji serwisowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dayco nie ma do 696 - ma je flennor - jak coś to pisz na priv , bo jak wywalę tekst w wątku to... pozdrawiam administratorów :evil:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ile km powinno się wymieniać paski rozrządu ? Bo wyszukałem gdzieś na angielskich stronach że co 12k mil, gdzieś indziej słyszałem że co 30 tys km. Jak powinno się sprawdzać paski na co zwracać uwagę ? Proszę o wyrozumiałość, jestem świeży w tym temacie :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.