Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

martini

MTS 1200 Modyfikacje Martini'ego

Polecane posty

Dziś wieczór, jak tylko Ala zamknęła oczy, stół w kuchni zamienił się w warsztat...

 

Wcześniej obudowę ze stali nierdzewnej wypolerowałem na kole polerskim, wżywając pasty w kostce do polerki nierdzewki...

IMAG07951.jpg

 

Zaopatrzyłem się w materiały, do wypełnienia wnętrza wydechu, tj. wełna stalowa (szara) do wykonania pierwszej warstwy ognio-wytrzymałej, ważne by nie była zbyt cienka, bo błyskawicznie spłonie, ani zbyt gruba, bo przepuści "ogień" do kolejnej warstwy, ja użyłem wełny 200g. za zadanie ma izolować żar z pieca... Wkład owinięty wełną stalową ciasno i mocno, owijamy np. stalowym drutem "wiązałkowym" by łatwiej było wykonać kolejną warstwę izolacyjną.

IMAG07981.jpg

 

Kolejna warstwa wykonana jest z białej wełny ceramicznej, szklanej, do końca nie wiadomo, co strona to nazwa, ja kupiłem jako ceramiczną...

Ta warstwa ma przede wszystkim za zadanie, izolować wysoką temperaturę z wnętrza, do zewnątrz, to wysoka temperatura niekorzystnie wpływa na karbon, który mi się rozleciał, wybuch w wydechu dokończył dzieła zniszczenia, rozpoczętego przez temp. Warstwa mocno ubita i uciśnięta na stalowej wełnie, ciasno wepchnięta do obudowy...

IMAG07961.jpg

 

NIERDZEWNE STALOWE nity są niezbędne, aluminiowe puszczą jeszcze przy rozgrzewaniu silnika, mam to przerabiane, więc nierdzewne to konieczność. Ważna jest też dobra nitownica, nie TOPEX, TOYA itp.

IMAG07971.jpg

 

Teraz czekam na odbiór karbonu, po złożeniu i będę testował owoc nocnych prac kuchenno-warsztatowych...

IMAG08011.jpg

 

Nie mogę się doczekać testów, jeszcze nie testowałem zaiwchy, do tego wydech, no mam nadzieję że będzie ładnie brzmiał bez blaszanego podźwięku stukania deszczu o parapet...

 

Na koniec DB-kiler, w którym puściły dwa z trzech nimi spawów, trzyma się jeszcze mocno na jednym, dzwoni przy lekkim puknięciu, więc spawamy !!

IMAG08021.jpg

Edytowano przez martini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obiad byś zrobił :)  

przecież widzisz ze zrobił i wszystko zapakował na drogę w "termosie". Nawet wata c....   dla osłody była.

Edytowano przez miki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe ;) spawanie dziś...

 

EDIT:

Taki test nie raz zdałem... ale i tak ciągle robię poprawki ;)

 

 

DUCATI HYPERMOTARD 821 - MIVV SUONO:

Edytowano przez martini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukałem krótkiej szyby z S'ki, ale cena mnie nie satysfakcjonuje, a za karbon trza dać 500zł

Poszukałem więc wymiarów, by pociąć szybę OEM, znalazłem z wymiarami, całkiem sympatycznie rozrysowane...

 

multistrada 1200 krótka szyba.jpg

 

Już niebawem swoja pokroje i zobaczymy co wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety Pan od karbonu poległ, po jednej nieudanej próbie wykonania kopii, zrezygnował z dalszych działań, węgiel oddał bez uszkodzeń... Wiec wzmacniam od środka włóknem szklanym i zakladam oryginał, zabezpieczając go od środka wełna przed wys. temp...

Edytowano przez martini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety Pan od karbonu poległ, po jednej nieudanej próbie wykonania kopii, zrezygnował z dalszych działań, węgiel oddał bez uszkodzeń... Wiec wzmacniam od środka włóknem szklanym i zakladam oryginał, zabezpieczając go od środka wełna przed wys. temp...

Pamiętaj, że jak wzmocnisz to żywicą bez wygrzania to popłynie przy pierwszej jeździe.

O poliestrowej żywicy zupełnie zapomnij.

Takie rzeczy wygrzewa się w odpowiednich temperaturach by zachowały swoje właściwości przy wysokich temperaturach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, odpuściłem zabawę z żywicą.. :think:  teraz go robię... Cudów się nie psodziewam, ale juz sie doczekać nie mogę DUDNIENIA !

 

Edit:

Końcówkę stalową wydechu owinąłem wełną szklaną, w celu izolacji temperatury do karbonu,  założyłem cisano spasowaną nakładkę na wełnę, na paście wślizgła się pod nierdzewkę, a potem nierdzewne nity...

Efekt na zdjęciach, a w sobotę, jeśli nie zapomnę wsadzę filmik na rozruchu...

 

IMAG08381.jpg

IMAG08411.jpg

IMAG08451.jpg

IMAG08461.jpg

Edytowano przez martini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś założony i oblatany w koło komina, dzwięk ok, nie mam porównania :( nagrzewa się i tak potężnie, ale mam nadzieję, że będzie działał dłużej...

 

db off

 

db on

 

 

inny bez db

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczorajsze foto, Ohlins działa wybornie... Mimo że nie mam bezpośredniego porównania, jestem happy, dziś polatamy z Alą, więc na pewno będzie różnica...

Już nie mogę doczekać się Ohlins upgrade do SemiActiv...

Miodzio!

IMAG0848_1.jpg

 

Serdeczne dzięki, za powsiecony czas dla Cinek78, to jest mega wykonana robota !!

Edytowano przez martini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po dzisiejszym dniu wiem jedno - musisz wymienić oprogramowanie w ECU, bo będziesz za każdym razem tracił końcówki wydechu!!!! na tym sofcie nie da się jeździć!!! wali za każdym zamknięciem manetki jak z armaty - przetestowałem to na swojej MTS Twój wsad z ECU... Szczegóły napiszę Ci na priv ( jutro)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sobotę 200km w siodle w dwójkę, zaowocowało kilkoma przemyśleniami dot. ohlinsa, jest mega inny motocykl, z plecaczkiem już w ogóle, nie miałem pojęcia że będzie taka wielka różnica..

 

Jadąc po dziurawej drodze połatanej grubymi placami, już czułem różnicę, ale moto zachowuje się całkowicie inaczej, w szybkim pokonaniu przejazdów kolejowych rodem z PRLu, tak u nas takie jeszcze znajdziesz... Nie wspominając już o szybkim pokonywaniu osuwisk drogi, gdzie wpadam i nie odbijam się od dna, jak na poprzedniej zawieszce...

 

To najlepiej wydane złotówki i euro, na to moto jak do tej pory :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mivv się znowu rozleciał, a że niedługo Jakuszyce, to Devils Garage wykonał fajna robotę dla mnie, zrobił i zamontował adapter do kolektora w MTS, do którego można założyć oryginalna fabryczną końcówkę Ducati, dzwięk mi się bardzo podoba, barniej niż z Mivva, przynajmniej na dziś ;) koszt 200pln

Dzięki dla Bagi'ego za telefon w sprawie... ;)

 

wygląda podobnie jak seryjny układ

IMAG14311.jpg

Jak widać na zdjęciu powyżej, wydech jest nieco bardziej wpisany w obrys sylwetki, jest wyżej "zawieszony", pod ciut innym kątem, a samo koło jest bardziej odsłonięte, taki sposób montażu dodał zgrabności sylwetce, więcej sportu, poprostu mega mi się podoba :) na żywo wygląda jeszcze lepiej... Mała rzecz, a tak cieszy...

21.jpg

IMAG1430.jpg

17.jpg

IMAG1433.jpg

IMAG14341.jpg

IMAG14351.jpg

IMAG14371.jpg

 

zero DB-Kilerów :D atest jest na wydechu i homologacja MTS do 101bd więc chyba jest OK

Edytowano przez martini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie ma, to polecam bardziej niż jakikolwiek inny bajer...

Xenon już wczesną wionsą zagościł w reflektorach, w dzień jestem widoczny jak na mocnych LEDach, xenon działa robiąc z nocy dzień, a latanie nocą stało się dużo wygodniejsze, a przedewszystkim bezpieczniejsze...

Koszt 100zł na allegro

 

Foty wykonałem dopiero po montażu palników i przetwornic...

 

Fotka na światłach drogowych/długich

IMAG0861.jpg

 

Xenon w światłach mijania

IMAG0860.jpg

 

Drogowe

IMAG0862.jpg

 

Mijania

IMAG0863.jpg

IMAG0864.jpg

IMAG0865.jpg

IMAG0866.jpg

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Slim, Ty masz pojedynczą lampę, więc spokojnie upchniesz przetwornice, gdzieś w dziurę... Żarnik koloru białego, 4300k to standardowa barwa montowana w samochodach jako OEM. u tego kolesia kupiłem

allegro.pl/show_item.php?item=4915650538 Zestaw jest podwójny,

 

Ty potrzebujesz tylko komplet na lampę...

I to by nie niszczyć ori instalacji zakupiłem gniazdko h11,

IMAG0859.jpg

 

gdzie wpiołem wtyczki prosto z MTS bez obcinania kabli, tak że powrót do ori zajmie mi mniej niż 5min.

IMAG0877.jpg

IMAG0878.jpg

Edytowano przez martini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.