Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
Aizo

Wyciek oleju z silnika

Polecane posty

Motocykl od jakiegoś czasu zostawia po sobie ślad w miejscu parkingowym i dziś trochę go pooglądałem. Czy ktoś ma pomysł co to może być ? Olej wycieka gdzieś z góry i leci na sam dół po całym silniku z obu stron. Czy to może mieć związek ze zbyt dużym poziomem oleju przy wymianie ? ( łudzę się że to jakaś błahostka )

 

post-90460-0-83404900-1492785779_thumb.jpg

post-90460-0-09927700-1492785802_thumb.jpg

post-90460-0-55818200-1492785817_thumb.jpg

post-90460-0-53737300-1492785837_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat. 

Od niedawna mam bardzo delikatny wyciek w moim 696 z pod pokrywy, z lewej strony, bardzo blisko przedniego kola. Czy to cos poważnego?

Z góry dziekuję za pomoc. 

 

 

post-90267-0-39606600-1493286218_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak cieknie z pod tej czarnej pokrywki to odkręć dwie skrajne śruby, przekręć i wyciągnij pokrywę, zmień o-ring 886.4.060.2A za 12 PLN, nasmaruj nowy oring olejem przed ponownym założeniem pokrywy

Środkowego korka nie odkręcaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za może głupie pytanie, ale jakim olejem nasmarować nowy oring o którym pisze wyżej @Arecki? Czy łatwa jest t wymiana? Jestem laikiem w temacie mechaniki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymiana łatwiejsza niż zmiana pieluchy u noworodka ;-). Nic się nie bój, oczy mają strach ale ręce zrobią ( tak się u nas mówi)

Olej może byś silnikowy z pierwszego tłoczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@picek, jednak mnie to pokonało, a z pieluchami daje sobie radę :8_laughing:

Po odkręceniu dwóch skrajnych śrub pokrywy nie jestem w stanie jej ruszyć - ani nie mogę obrócić, ani wyciągnąć. Czy trzeba poluzować środkową śrubę? W którą stronę kręcić?

Przy okazji zauważyłem, że u mnie ten minimalny wyciek (kilka kropel po jeździe) to może być jednak spod tej dolnej pokrywy - załączam zdjęcie. Jeżeli tak jest to co z tym fantem zrobić?

Dzęki,

Kuba

995899E5-33E5-4054-B26A-5C849F9FD282.jpeg

B1051F2A-005B-4623-9FEE-3E79EAC0E0E1.jpeg

Edytowano przez Qóba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze odkręciłeś. Zarówno jedna jak i druga pokrywa na takie technologiczne podcięcia do lekkiego podparcia celem "odklejenia" - ale uważaj, bo łatwo wykruszyć pokrywę . Jak już wspominał Arecki pokrywy są uszczelniane oringami - wymień , zamontuj i będzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@cinek78, dzięki - jeszcze kilka prób weekendowych i się uda ;) 

Dziś pokrywa się po podważeniu „odkleiła”, ale nie mogę jej przekręcić mocniej niż na fotce, bo blokują ją śruby zaznaczone na czerwono..

Pomożecie? Z góry dzięki za wyrozumiałość. 

51E15357-DC8F-45BB-B784-48D58105477A.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.