Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Beres

MTS vs nawigacja TOMTOM

Polecane posty

Cześć, 

Multistrada od bodajże rocznika 2015 ma możliwość podłączenia nawigacja poprzez bluetooth do kompa motocykla, jednocześnie w instrukcji (MTS1260) napisano że rekomendują bodajże 3 nawigacje ZUMO. Ja posiadam TomToma 450 i nie jestem w stanie połączyć go z Mtsem, urządzenia się nie widzą podczas parowania. Mam pytanie do Was: Czy ktoś próbował i czy komuś udało się podłączyć do Mtsa nawigację inna niż te 3 Garmin wymienione w instrukcji obsługi? (Informatycy u mnie w firmie podejrzewają że Ducati ma umowę z Garminem i nic innego nie da się podłączyć).

Pzdr

Rafał

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemów bo to idzie po BT. Jak każde inne urządzenie BT.
Ja mam akurat Garmina i działa bez problemu, ale raz uzywałem TT i tez nie było problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale ja mam problem, za cholerę nie chcą się sparować, nie widzą się wzajemnie.

Tak mnie to drażni że zamierzam sprzedać tomtom i kupić garmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, cinek78 napisał:

Mam  i działa... Tomtom Rider .

Jaki model? 450?. Jesli tak to napisz prosze w jaki sposób ją parujesz z moto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa dobre.... Nie pamiętam. Moja navi ma 6 lat i nawet już nie wiem jaki to zabytkowy model. Zamontowałem, włączyłem i działa. Jak mam Navi , to pojawia się ikonka BT na wyświetlaczu, zestaw słuchawkowy tez sparował się z moto i z navi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mialem z tym problem i to nie jest odosobniony przypadek. Czytałem też o tym na zagranicznych forach jakiś czas temu i wiem że TomTom i DMS niekoniecznie się dogadują. 

Jeśli komuś się udało to będę wdzięczny za info jak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, michwil napisał:

Ja też mialem z tym problem i to nie jest odosobniony przypadek. Czytałem też o tym na zagranicznych forach jakiś czas temu i wiem że TomTom i DMS niekoniecznie się dogadują. 

Jeśli komuś się udało to będę wdzięczny za info jak. 

Cinek78 pisał że jego się łączy, tyle że to starszy model..fora zachodnie TomToma czytałem, problem jest ogólnoeuropejski. Pytałem w Ducati Toruń, odpowiedzieli że TomTom nie jest przez Ducati rekomendowany. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Looky napisał:

W jakiej kolejnosci z DMS parujecie : navi, interkom, telefon? 

Telefon, interkom, navi. A ma to jakiś wpływ? Navi wykrywa DMS ale pisze że nie może sie połączyć (zdjecia w postach wyżej). DMS u mnie nigdy nie zobaczył navi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma być lepszego w parowaniu navi z MTS, zamiast navi z interkomem?

Mam TT410 od chyba 3,5 roku. MTS nie łączę z czymkolwiek, bo i nie znalazłem do połowy marca tego roku jakiegokolowiek argumentu "za", a od tego czasu nie miałem okazji zweryfikować potrzeby, tudzież jej braku. Navi łączę ze Scala Rider. Oddzielnie łączę telefona ze Scalą, aby słuchać Spotify. Działa. ...co więcej?

Wysłane z pośrodku niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, gizzy napisał:

Ale co ma być lepszego w parowaniu navi z MTS, zamiast navi z interkomem?

Mam TT410 od chyba 3,5 roku. MTS nie łączę z czymkolwiek, bo i nie znalazłem do połowy marca tego roku jakiegokolowiek argumentu "za", a od tego czasu nie miałem okazji zweryfikować potrzeby, tudzież jej braku. Navi łączę ze Scala Rider. Oddzielnie łączę telefona ze Scalą, aby słuchać Spotify. Działa. ...co więcej?

Wysłane z pośrodku niczego
 

Skoro jest taka możliwość to chciałbym żeby działało. Pozatym wiem kto dzwoni bo DMS wyswietla. To samo ze spotify.

Oczywiscie będę używał w taki sposób jak i Ty ale skoro kupuje moto za  duże pieniądze to uważam że powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie navi TOMTOM`a tj. 450 a obecnie 550 i nie pamiętam, by  DMS łączył się z którąkolwiek. Łączy się z telefonem, z interkomami i tak naprawdę nie wiem, o co kaman, bo zarówno jak korzystałem z 450-tki,  a obecnie z 550, to na wyświetlaczu mam informacje, kto do mnie dzwoni, ba, nawet jak esemesa dostanę, to pojawia się ikonka, ino bez powiadomienia od kogo dostałem. Jak masz połączony z zestawem słuchawkowym telefon i  z DMS, oraz z navi,  to powinieneś widzieć, kto do Ciebie dzwoni, itp. Może to kwestia ustawień w telefonie? Podobnie z muzyką z telefonu, bo w DMS mam aktywne te iconki, tylko nie słucham, bo nie mam w telefonie muzy. Co daje połączenie navi z DMS tak naprawdę Twoim zdaniem? Patrz zdjęcia:  od lewej  TOMTOM 450  po prawej TOMTOM 550 takie mam połączenia przez BT i wydaje mi się, że nie ma takiej możliwości a i potrzeby, ale oczywiście mogę się mylić, aż sprawdzę przy nadarzającej się okazji, poza tym, jak w najnowszej navi TT 550 wrzucam opcję "dodaj urządzenie"(patrz zdjęcie pojedyncze-tj., ostatnie) , to pojawia się albo telefon, albo zestaw słuchawkowy, także chyba nie ma tej opcji, moim zdaniem ale mogę się mylić.20191022_004954.thumb.jpg.7aa503414735e68ed23c6a1f03eb5502.jpg

20191022_005024.jpg

Edytowano przez Asty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większości przypadków mamy następujące urządzenia

telefon, navi, interkom. I chyba podstawowe pytanie czy system motocykla powinien być centrum sterowania tych urządzeń. Mi np interkom lepiej działa (lepsza jakość dźwięku) bez udziału motocykla - ten Schubeetowy (SENA). Ale już w przypadku innej firmy nie było żadnego problemu. I chyba tu jest pies pogrzebany. W kolejności co z czym. I ilości kanałów BT danego urządzenia.

Dlatego czy te tomtom nie lepiej będzie połączyć z interkomem/telefonem bez moto. A następnie telfon/interkom połączyć dopiero z moto. To powinno ominąć jakoś niezgodność tych urządzeń

Ale też trzeba przyznać że w przypadku Garmina nie ma tego problemu. Bez problemu nawiązuje połączenie. Mam dwa modele seria 300 i 500 - bez problemu działa.

Edytowano przez miki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, miki napisał:

Większości przypadków mamy następujące urządzenia

telefon, navi, interkom. I chyba podstawowe pytanie czy system motocykla powinien być centrum sterowania tych urządzeń. Mi np interkom lepiej działa (lepsza jakość dźwięku) bez udziału motocykla - ten Schubeetowy (SENA). Ale już w przypadku innej firmy nie było żadnego problemu. I chyba tu jest pies pogrzebany. W kolejności co z czym. I ilości kanałów BT danego urządzenia.

Dlatego czy te tomtom nie lepiej będzie połączyć z interkomem/telefonem bez moto. A następnie telfon/interkom połączyć dopiero z moto. To powinno ominąć jakoś niezgodność tych urządzeń

Ale też trzeba przyznać że w przypadku Garmina nie ma tego problemu. Bez problemu nawiązuje połączenie. Mam dwa modele seria 300 i 500 - bez problemu działa.

U mnie nie ma różnicy czy dźwięk idzie do interkomu bezpośrednio z telefonu czy przez DMS, jest różnica w opóźnieniu jeśli rozmowy idą przez TT. Interkom mam Cardo Pactalk.

Wolę rozmowy i muze przez DMS bo łatwiej (lewy kciuk) ogarniam wszelkie połączenie - nie odrywam dłoni od kiery itd.

Oczywiscie wobec ww postów a także zachodnich for już wiem że dopóki TT lub Ducati nie wypuszczą upgradu softu to nic z tego nie będzie, tak więc tel i interkom przez DMS, navi przez Interkom i kolejny sezon dam radę. A w następnym zobaczymy co będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.