Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
77royal

Uwaga na urywające sie zębatki w 1098 (Fotki)

Polecane posty

Widzę ze Monsterbike się odezwał. Szkoda tylko ze ja nie mogłem się doczekać na jakąkolwiek odpowiedz nie fatygując się osobiście a tu proszę taka wypowiedz i do tego publiczna. To już zawsze coś. Widzę niestety ze konieczne jest moje sprostowanie.

O jakiej jeździe wyczynowej jest tu mowa??? Proszę nie wkładać w moje usta słów ( do tego publicznie) które ich nigdy nie opuściły. Każdy choć trochę znający się na rzeczy wie jak wygląda motocykl dopuszczony do zawodów. Moja Dusia nie ma nawet założonych owiewek torowych z „wanną” czy choćby zdemontowanych lamp i wielu innych wymaganych regulaminem modyfikacji dopuszczających motocykl do brania udziału w zawodach. Jedyna „wyczynowa” modyfikacja jaka została poczyniona to zdemontowane lusterka z powodu odpadających od nich szkieł. Nadmienię tu ze na tą ogólnie znana wadę we wczesnych modelach 1098 złożyłem kilka miesięcy temu (przy okazji wizyty w sprawie recallu” pękających zębatek”) reklamacje której rozpatrzenia ( choćby telefonu ) nie mogę się doczekać po dziś dzień. Ja sam również nie posiadam licencji kierowcy wyścigowego. Jak do tej pory motocykla „wyczynowo” używałem jedynie starając się przetrwać na ulicach Warszawy. Aby sprawdzić możliwości swoje i maszyny w bezpiecznym otoczeniu brałem udział w treningach na torze kartingowym w Lublinie oraz na lotnisku w Rykach + wizyta na dniu motocyklisty w Poznaniu. O swoich aspiracjach „ wyczynowych” informowałem jedynie jako o chęci wzięcia udziału w ostatniej rundzie w WMMP w klasie pretendent oraz poprzedzających je „speed day” co miało być wyraźnym sygnałem iż zależy mi na czasie i nie mam zamiaru uzbrajać się w cierpliwość jak to ma miejsce w przypadku lusterek. Całe szczęście mamy chłopaków z Motomaniax którzy postawili z powrotem Dusie na koła gdy monsterbike kazało czekać……….

Idąc tropem argumentacji monsterbike to można by uznać ze użytkujemy nasze motocykle wyczynowo za każdym razem gdy tylko przekraczamy maksymalną dopuszczona przepisami prędkość, która w PL wynosi 130km/h.

Na miejscu przedstawiciela Ducati bardzo bym się cieszył ze awaria której tyczy się ten wątek nie wydarzyła się na publicznej drodze co z dużą doza prawdopodobieństwa mogło by się skończyć tragiczne i zamiast niezadowolonego klienta mieli byście teraz na głowie prokuraturę……..

Sprawa jest bardzo poważna bo mógł ktoś zginać. Tym bardziej dziwi mnie fakt ze importer tak zacnej marki miast tuszować swój błąd związany z zignorowaniem recallu z fabryki nie stara się załagodzić sytuacji i udobruchać klienta który ledwo uszedł z życiem tylko doszukuje się bezsensownych wymówek kompromitując się publicznie.

Jestem bardzo wzburzony ta całą sytuacja lecz mimo to starałem się „zkomponowac’ moja wypowiedz w tym wątku tak by nikogo nie urazić gdyż wciąż żywię nadzieje ze całą ta sprawę uda się zakończyć polubownie czyli bene.

Z pewnością nie omieszkam na bieżąco informować o przebiegu sytuacji całą brać Dukatową.

Saluti Ducatisti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<font color='red'>[desmo]</font> blada, moja 10tka też podlega wymianie zębatki. :evil:

Musieli już ma dla mnie nową sztukę ale tą chcę zgłosić na wymianę w Ducati Warszawa. Zobaczymy jak do tego podejdą.

 

BTW

xxtreame dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam recall w wersji angielskiej

 

Date: 31st March 2008

SAFETY RECALL CAMPAIGN

- Subject: FINAL DRIVE SPROCKET

- Models: 1098, 1098 S, 1098 Tricolore all country versions M. Y.’07 and ‘08

- Description of the technical problem

Final drive sprocket failure

 

- Description of the technical problem solution

The sprocket was modified: its stiffer section being increased; circled in red in the images below:

Old sprocket part no. 49411202 A

New sprocket part no. 49411321 A

- Old/new part numbers of modified components

Sprocket part no. 49411202 A was superseded by the new sprocket part no. 49411321 A

- Technical solution implementation

As of 5th December 2007 the modified sprocket flowed into production

from frame no. ZDM1XBEW38B014360 for US models and from frame no.

ZDMH700AA7B013062 EU versions

- Criteria for application of the technical solution on circulating motorcycles

From frame no. ZDMH700AA6B000006 to

ZDMH700AA7B014345 for EU version and from frame no. ZDM1XBEW57B000314 to ZDM1XBEWX8B014372 for USA version,

it is necessary to replace the rear sprocket by recalling the affected motorcycles and proceeding as specified in the workshop manual, checking the state of cush drive damper as well as front sprocket and chain for wear.

If they are worn out, you are expected to replace them but, since they are normal wear parts, their cost will be at Customer’s charge.

We also remind you that the tightening torque to be used when tightening the nut on sprocket flange is 230 Nm.

If the rear sprocket was already replaced with one of the new type, replacement is not necessary.

You are requested to immediately warn the affected Customers through registered letter with return receipt or complying with the legal requirements applicable in your country to safety-related recall campaigns (Directive 2001/95/CEE of 3rd December 2001 and relevant conversions into national legislation), please refer to the attached suggested text.

Every subsidiary and importer can consult the details of the frame numbers

affected by this modification by looking at their BCA

A first batch of components necessary for implementing this campaign will be shipped by our spare parts service, according to the number of vehicles you received from Ducati Motor Holding S.p.A. After that, you shall order any more components that could be necessary to our Spare Parts Service, according to the standard procedures, we shall deliver them in the shortest delay possible.

 

For this replacement, we estimated it will take you 24 minutes labour. This time will be refunded together with the sprocket cost, through the standard warranty claim procedure. Use these reference codes:

Fault code table:

Sub-group 2

Fault no. 045

Safety A

Campaign CR

Labor table:

Product line 15

Subject 2

Operation 034

-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

You are requested to immediately warn the affected Customers through registered letter with return receipt or complying with the legal requirements applicable in your country to safety-related recall campaigns (Directive 2001/95/CEE of 3rd December 2001 and relevant conversions into national legislation), ...

 

Z tego wynika, że importer olał nas, a przez to naraził na utratę zdrowia lub życia. Zobaczę jak zostanie załatwiona moja "zębatka" ale jeśli choćby stękną złożę zawiadomienie do prokuratury.

Jak można olać wytyczną producenta w tak ważnej dla zdrowia i życia kwestii :!: .

 

Co do sprawy Royall'a to mają zgryz bo producent kazał wezwać oni tego nie uczynili więc teraz muszą pokryć koszt części uszkodzonych przez łańcuch w wyniku pęknięcia zębatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Data zawiadomienia jest z marca 2008 roku :shock: przez ponad dwa lata importer nie raczył poinformować swoich klientów o tak kluczowej dla nich kwestii. To faktycznie - użyję delikatnego słowa - skandal :!:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to musieli był w tamtym czasie szefem działu technicznego w Probike i powinien wiedzieć wszystco o recall na zębatki, nie znamy się osobiście więc przepraszam za to co powiem ale Roch Brzosko jego następca sprawdzał motocykle sprzedawane przez polskich dealerów i przy akcjach serwisowych sprawdzał czy każdy z nich miał przeprowadzony recall. Nie wiem co się dzialo z motocyklami które zostały sprowadzone do kraju, pewnie kto się dowiedział o akcji i się zgłosił to wymiana wadliwej części nastąpiła.

Sprawa zębatki dzięki nieszczęśliwemu zdażeniu 77royal powróciła na tapetę importera więc radzę by każdy użytkownik 1098 przejechał się do serwisu i upewnił sie czy ma założoną właściwą zębatkę.

Nieoficjalnie wiem, że Konrada zgłoszenie zostało zaakceptowane przez Ducati ale nie mam tego jeszcze na piśmie nie omieszkam poinformować Was wszystkich jak to się zakończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzcie czy w 1098 macie zrobione recall-e na regulator napiecia. Czyli nowy regulator, obudowa akumulatora i oslona termiczna na kolanko. Pewnie tez nikt was nie poinformowal :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzcie czy w 1098 macie zrobione recall-e na regulator napiecia. Czyli nowy regulator, obudowa akumulatora i oslona termiczna na kolanko. Pewnie tez nikt was nie poinformowal :?

 

Nie wspomnę o darmowej wymianie softu na oryginalnym ECU w modelach 07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się ze coś się dzieje w tej sprawie i ze dzięki moim „perypetiom” ktoś inny nie skończy gorzej przez urwana zębatkę.

Pewnie już pisałem ale na w razie co powtórzę. Ja osobiście zgłaszałem się do przedstawiciela Ducati w sprawie zębatki, regulatora napięcia oraz odpadających szkieł lusterek i innych czynności które ewentualnie mogły podlegać recall-owi. Jak jest niestety widać na załączonym obrazku. Zębatka urwana narobiła bałaganu, jeżdżę „wyczynowo” bez lusterek a o regulatorze nawet nie wspomnę………….. Mam nadzieje ze teraz coś się ruszy i uda się wreszcie dojść z tym do ładu. Mi osobiście jak i z pewnością całej reszcie Ducatoholików zależy na dobrym wizerunku marki. Chciał bym muc z czystym sumieniem mówić o Ducati w samych superlatywach. Z całą pewnością mogło by tak być gdyby nie wyżej wymienione przypadki leżące po stronie importera. Z niecierpliwością czekam na finał sprawy. Mam nadzieje ze Ducati wybrnie z tego z klasa miast ciągać się z klientami po sądach. Awe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzcie czy w 1098 macie zrobione recall-e na regulator napiecia. Czyli nowy regulator, obudowa akumulatora i oslona termiczna na kolanko. Pewnie tez nikt was nie poinformowal :?

 

Nie wspomnę o darmowej wymianie softu na oryginalnym ECU w modelach 07

 

Nie wiem jak było gdy Ty byłeś szefem działu technicznego Probike ale gdy ja tam pracowałem to szef działu technicznego posiadał bazę klientów stworzoną z aktywacji gawarancyjnych, które podpisują klienci i nie tylko i on był odpowiedzialny za przekazywanie takich informacji klientom i dealerom. jak to się odbywało dalej tego nie wiem ale pamiętam, że Roch robił spis motocykli których dotyczył recall i odznaczał pojazdy które odwiedziły serwis.

Przy okazji przeczytałem wczoraj warunki gwarancji i poprosiłem Probike o interpretację pierwszego punktu wyłączenia z gwarancji, a mianowicie "gwarancja nie obejmuje motocykli używanych w zawodach sportowych"

Zapytałem importera czym dla Ducati są "zawody sportowe". Zapytanie było na piśmie więc na piśmie będzie odpowiedź gdy ją dostanę to Wam ją udostępnię tak by nikt z nas nie miał wątpliwości i wiedział jak właściwie użytkować motocykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak było gdy Ty byłeś szefem działu technicznego Probike

 

Tak, jak tam pracowałem to byłem szefem i zarazem jedynym pracownikiem działu technicznego :lol: Jak zdecydowałem odejść z tej dziwnej firemki to temat bazy właścicieli dopiero się rodził w moim komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ręce z żalu opadają. Widzę ze wciąż kombinujecie zamiast przyznać się do błędu i honorowo zakończyć sprawę. Meritum sprawy polega na tym ze nie wykonaliście recalla narażając klientów na niebezpieczeństwo. I nie ma tu znaczenia czy motocykl stał w salonie czy tez służył właścicielowi do rzutów w dal. Recall tak jak zalecała fabryka powinien być wykonany i basta!!!! Wina jest tu oczywista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Royal a nie myslales o złożeniu doniesienia do prokuratury o mozliwosci popełnienia prezestępstwa i narażenia Twojej osoby na uszczerbek na zdrowiu?

 

Byłeś w salonie, sprawdzales czy nie nalezy Ci sie wymiana zebatki na zasadach recalla, z tego co wiem stwierdzili błędnie że nie.

Takie zachowanie mogło doprowadzic do Utraty zdrowia lub zycia

odezwij sie do naszego forumowego prawnika i dowiedz sie jak to jest.

Obojetnie od stanowiska monsterbike, ja na Twoim miejscu bym sie nie zastanawial. Chłopie mogłeś zginąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...Nieoficjalnie wiem, że Konrada zgłoszenie zostało zaakceptowane przez Ducati ale nie mam tego jeszcze na piśmie nie omieszkam poinformować Was wszystkich jak to się zakończy.

 

Czekam czekam i doczekać się nie mogę..........

Czy juz coś wiadomo oficjalnie? Nie ukrywam ze chciałbym jeszcze pojeździć nim przyjdzie zima. 14 dni od zgłoszenia minęło juz tydzień temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem zamieszczam dalszy ciąg zębatka story.

A więc tak. Są postępy :P :P :P

Ducati uznało gwarancje i przysłało prawie wszystkie części. Brawo

Do pełni szczęścia zabrakło tylko bocznego dekla silnika ale w krótce ma być.

Dzisiaj uroczyście przytargałem Dusie do Monsterbike na instalacje nowych części.

Powiem tak. Jestem dumny z Ducati i sposobu w jaki rozegrano sprawę. Jest tak jak powinno być.

Będę nadawał na bieżąco…..

Viva Ducatisti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak obiecałem zamieszczam dalszy ciąg zębatka story.

A więc tak. Są postępy :P :P :P

Ducati uznało gwarancje i przysłało prawie wszystkie części. Brawo

Do pełni szczęścia zabrakło tylko bocznego dekla silnika ale w krótce ma być.

Dzisiaj uroczyście przytargałem Dusie do Monsterbike na instalacje nowych części.

Powiem tak. Jestem dumny z Ducati i sposobu w jaki rozegrano sprawę. Jest tak jak powinno być.

Będę nadawał na bieżąco…..

Viva Ducatisti

 

Hmm... tak naprawdę to dużo w tym momencie pomógł Twój wewnętrzny spokój (albo olewczy stosunek do wszystkiego :lol: ) bo tak naprawdę ile to już trwa? 2 miechy, a sprawa nadal nie jest załatwiona. Więc nie wiem z czego tu się cieszyć... :? Nad tym trzeba ubolewać bo jest to niepoważne... :evil:

 

Rozumiem, że producent uznał gwarancję, ale pamiętajmy, że był to błąd importera, który nic nie zrobił i naraził Cię na niezłą kiszkę. Jak by mi się coś takiego przytrafiło to bym nie był tak spokojny...

 

Jak byś był bardziej stanowczy to wymontowaliby ten dekiel ze swojej testówki tylko po to aby klient był zadowolony i nie siał herezji po rynku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Darkiem.

 

Importer naraził Cię na możliwość utraty zdrowia przez swoje ewidentne zaniedbanie. Ja bym im nie odpuszczal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak. Jestem dumny z Ducati i sposobu w jaki rozegrano sprawę. Jest tak jak powinno być.

 

:? Ja bym tak nie powiedział.

Royal widzę zachował spokój ducha jak przystało na ducatiste, ale fakt, że importer poleciał sobie w ... i na dodatek robił problemy.

Jednym słowem - Chu...two!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak obiecałem zamieszczam dalszy ciąg zębatka story.

A więc tak. Są postępy :P :P :P

Ducati uznało gwarancje i przysłało prawie wszystkie części. Brawo

Do pełni szczęścia zabrakło tylko bocznego dekla silnika ale w krótce ma być.

Dzisiaj uroczyście przytargałem Dusie do Monsterbike na instalacje nowych części.

Powiem tak. Jestem dumny z Ducati i sposobu w jaki rozegrano sprawę. Jest tak jak powinno być.

Będę nadawał na bieżąco…..

Viva Ducatisti

...wszystko ok, bo sie nic nie stało!

Jakbyśmy teraz siedzieli nad Toba w szpitalu i z Theo zastanawiali się jak Ci tą protezę w miejsce urwanej nogi zamontować abyś mógł biegi zmieniać i jeszcze jak gazu dodawać bo przecieć nie masz dłoni prawej........

to by sie trochę redakcja powyższego postu zmieniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darku. Tak naprawdę to ten wewnętrzny spokój udało mi się zachować tylko dzięki Tobie bo to Ty załatwiłeś wszystkie części i sprawiłeś ze Dusia mogła jeździć. Gdyby nie to pewnie bym leżał teraz wpatrzony w szpitalną ścianę na oddziale psychiatrii. Dzięki Ci za to :P

Co do importera to wszyscy wiemy jak powinno być oraz jak było do tej pory dlatego uznałem ze skoro dzieję się coś na plus to trzeba to zauważyć i docenić. Może trochę mnie poniosło z tą duma ale byłem już po wieczornej whisky.

Sprawa jeszcze w toku i nie znanym nam jest zakończenie „zębatka story” ........ :?: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Royal ale co konkretnie idzie na plus - to że importer respektuje warunki gwarancji po wypadku z jego winy?? nosz <font color='red'>[desmo]</font> bez jaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.