Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
lkrencik

Zmartwychwstanie mojego 748C

Polecane posty

Witajcie :D

 

Jak niektórzy wiedzą w sierpniu miałem nieprzyjemne spotkanie z samochodem który postanowił wyjechać z pobocza kiedy go mijałem. Ślizg na prawą stronę, potem w zielone, moto przerzucilo górą i zatrzymało sie na lewym boku. Efekt:

- uszkodzona prawa owiewka,

- uszkodzony prawy set kierowcy

- uszkodzony set pasazera

- uszkodzona rama (zgięty ogranicznik skrętu)

- zgiety prawy clipon

- uszkodzona manetka gazu

- uszkodzony odwaznik kierownicy

- zlamana klamka hamulca

- pęknięty i porysowany zadupek

- polamana czacha

- zlamane trzymaki czachy

- uszkodzona lampa

- polamana lewa owiewka

- uszkodzone crashpady R&G

- uszkodzony carbonowy blotnik

- polamana carbonowa oslona sprzegla

- uszkodzony kask

- uszkodzone buty

- uszkodzone kombi

lista dość długa więc wierzyłem, że odszkodowanie pokryje naprawę.

I co? I gówno... odmowa wypłaty odszkodowania gdyż niby uszkodzenia motocykla sa za duze do opisanej sytuacji. Na szczęście w marcu wykupiłem ubezpieczenie DAS.

W najbliższym czasie w motomaniax odbędą się oględziny motocykla przez biegłego sądowego, a następnie sprawa trafia do sądu.

Jednakże zaczynam reanimację zwłok na koszt własny, a zmiany będą szły w kierunku zrobienia ładnego moto i na ulicę i na tor. Oto plany:

- czarne clipony Duca Bike - są

- lakierowanie proszkowe na czarny mat obudowy lampy (po oględzinach rzeczoznawcy)

- lakierowanie proszkowe na czarny mat trzymaków czachy (po oględzinach rzeczoznawcy)

- lakierowanie proszkowe na czarny mat felg (po oględzinach rzeczoznawcy)

- lakierowanie całego motocykla na bardzo jaskrawy czerwony (teraz wszystko poza bakiem, bak po oględzinach)

- tylna zębatka 40 zębów albo zwykła albo na carrierze do szybkiej zmiany

- anodowana na czarno górna półka (po oględzinach rzeczoznawcy)

- anodowane na czarno tylne sety (po oględzinach rzeczoznawcy)

- carbonowe heelplaty pasażera - są w drodze

- czarne pluginy w ramę - są

- obie krótkie klamki od Carrego - są

- opony torowe

- carbonowa osłona zegarów

- torowy wlew paliwa bez kluczyka

- powycinany carter sprzegła

 

jutro porobię zdjęcia zwłok i zdjęcia z lakierowania owiewek i tu zamieszczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lista dość długa więc wierzyłem, że odszkodowanie pokryje naprawę.

I co? I gówno... odmowa wypłaty odszkodowania gdyż niby uszkodzenia motocykla sa za duze do opisanej sytuacji.

 

 

Az w glowie sie to nie miesci. To tylko w Polsce mozliwe :evil:

 

Powodzenia z reanimacja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak Custom to trzeba zmienić kąt główki ramy... :twisted:

Kąt sam się zmienił jak moto pierdzielnęło w krzaczory :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak to miało byc na tym lublinie za pierwszym razem?

 

złożyć sie za szybką i ŁYCHA ŁYCHA ŁYCHAAAAAAAAAAAAAAA w zielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lista dość długa więc wierzyłem, że odszkodowanie pokryje naprawę.

I co? I gówno... odmowa wypłaty odszkodowania gdyż niby uszkodzenia motocykla sa za duze do opisanej sytuacji. Na szczęście w marcu wykupiłem ubezpieczenie DAS.

W najbliższym czasie w motomaniax odbędą się oględziny motocykla przez biegłego sądowego, a następnie sprawa trafia do sądu.

Ty się ciesz, że Cię nie wsadzili za próbę wyłudzenia :-) Mówiłem małymi łyżeczkami, a Ty chciałeś od razu kasę na pełny remont. A DAS nie jest panaceum na ubezpieczycieli.

 

jak to miało byc na tym lublinie za pierwszym razem?

złożyć sie za szybką i ŁYCHA ŁYCHA ŁYCHAAAAAAAAAAAAAAA w zielone

Chyba mówisz o sobie bo o ile pamiętam to Ty wypierdzieliłeś w zielone na Lublinie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serce mnie boli jak patrze na moją ex :cry: Chyba nie będę odwiedzał tego tematu dopóki nie zadzwonisz i nie powiesz, że jest gotowa :evil:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to pierwsza porcja fotek

 

Łuki, pod regał może ją wsuń :lol:

Toć dopiero ją stamtąd wyciągnął!

 

Adam zabierz mu ten motocykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aleście sie uwzieli na Krencika.

 

 

Łukasz, nie przejmuj się. Zamów kontener pomożemy Ci to wrzucić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę szczerze powiedzieć, że jak ostatnio ten sprzęt był u nas po eksplozji łańcucha to serce mi pękło i potraktowałem to 748 jak swoje, myłem je chyba z pół godziny, wygłaskałem, pogadaliśmy sobie, i chyba je nawet polubiłem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[...]

Ty się ciesz, że Cię nie wsadzili za próbę wyłudzenia :-) Mówiłem małymi łyżeczkami, a Ty chciałeś od razu kasę na pełny remont. A DAS nie jest panaceum na ubezpieczycieli.

 

na pewno mają większe przebicie w sądzie ode mnie, a poza tym biora na siebie koszt postępowania sądowego, prawnika i rzeczoznawców

 

jak to miało byc na tym lublinie za pierwszym razem?

złożyć sie za szybką i ŁYCHA ŁYCHA ŁYCHAAAAAAAAAAAAAAA w zielone

Chyba mówisz o sobie bo o ile pamiętam to Ty wypierdzieliłeś w zielone na Lublinie. :D

 

o ile ja pamiętam ... to Ty wypierdzieliłeś w zielone na niemal prostej drodze :D

Serce mnie boli jak patrze na moją ex :cry: Chyba nie będę odwiedzał tego tematu dopóki nie zadzwonisz i nie powiesz, że jest gotowa :evil:

 

czemu boli Cię serce - zdemontowane jest do oględzin wszystko co zostalo uszkodzone w czasie wypadku. Przypomnij sobie ile razy pod Tobą leżał ducat :P a nie mnie sie czepiać.

no to pierwsza porcja fotek

 

nie wszyscy mogą sobie pozwolić na zablokowanie warsztatu motocyklem :D jakbym zrobił zdjęcie w szerszej perspektywie to zobaczyłbyś że obok buduje sie Jeep Wrangler Rubicon do szybkościówek i muszę współdzielić wolne miejsce. Na czas skladania i rozkladania mam więcej miejsca niż Ty u siebie :D

 

Toć dopiero ją stamtąd wyciągnął!

 

Adam zabierz mu ten motocykl.

 

anichoooya.

Aleście sie uwzieli na Krencika.

 

 

Łukasz, nie przejmuj się. Zamów kontener pomożemy Ci to wrzucić :D

 

najpierw podstawimy BYŚia do Was po monstera

Muszę szczerze powiedzieć, że jak ostatnio ten sprzęt był u nas po eksplozji łańcucha to serce mi pękło i potraktowałem to 748 jak swoje, myłem je chyba z pół godziny, wygłaskałem, pogadaliśmy sobie, i chyba je nawet polubiłem :lol:

 

no to już wiem czemu ostatnio Dusia sie sfochowała i nie chciała palić :D chciała do wujka Dareczka na głaskanie i mycie. Ona ma dopiero 10 lat zboczeńcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krencik co Ty przecież to Ty wypierdzieliłeś na prostej, ja leżałem na wyjściu z lewego zakrętu.

Mikoś świadkiem bo go przed tym zakrętem wyprzedziłem, więc był w "pierwszym rzędzie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Temat o reinkarnacji, zaczął się też nieźle- od rozebrania sztuki i głaskania jej- a wy skręcacie prosto w zielone i zaraz po wejściu robi się czerwone. Nie ma wyjścia, stratowaliście temat zaraz na starcie kręcąc coś o wyjściu z prostej startowej w sytuacji, kiedy meta była o dwa kroki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wiec dzis rozpocząłem malowanie

łatwo nie było, nawdychalem sie oparów, jest faaaaajnieeeeeeee

wyszlo ogólnie nieźle - jedna owiewka bez skazy, na drugiej niewielki zaciek kolo szybkozłączki no i niestety najgorzej wyszla wanna - w jednym miejscu pistolet plunął i wygląda to tak sobie. jakim papierem usunąć zacieki? 2000 wodny?

 

jutro usuwanie zacieków, nowe naklejeczki, i lejemy wszystko clarem

 

w wannie niestety musiałem wyciąć otwór gdyż cudowne pasowane ricambi-weiss sprawiło ze wydech dotyka do wanny i wypala dziurę. w tym miejscu będzie wklejona czarna metalowa siatka

post-357-1366036684,6363_thumb.jpg

post-357-1366036685,027_thumb.jpg

post-357-1366036685,2638_thumb.jpg

post-357-1366036685,4538_thumb.jpg

post-357-1366036685,6367_thumb.jpg

post-357-1366036685,8485_thumb.jpg

post-357-1366036686,0384_thumb.jpg

post-357-1366036686,2287_thumb.jpg

post-357-1366036686,4193_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajesz dajesz.

Rozumiem ze to są owiewki torowe .

Szybkozłączki - to tylko jakieś dobre firmowe bo ja kupiłem Chinskie Gie i teraz sie wypiąć nie chcą. "Szybko" w ich przypadku to jakiś zart....

Juz drugi dzien na razty się z nimi męcz :lol: e

Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.