Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

tmsa

Jakie opony?

Polecane posty

Hej, jakie opony założylibyście do Multi 1200? Osobiście zastanawiam się pomiędzy Michelin Road 5 a Pirelli Angel GT II. Ktoś coś może powiedzieć o tych oponach ? Które lepsze ? Zaznaczam, że w większości jeżdżę w słoneczne dni. Wiadomo jak daleka trasa i deszcz złapie to trudno. Ale staram się celować przynajmniej w dni suche. Deszcz sporadycznie. Zależy mi na szybkim nagrzewaniu gumy i dobrym trzymaniu na winklach oraz trwałości. No i wiadomo jak deszcz złapie to żeby tez się dało w miarę jeździć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Anioły, wykańczam 2-gi komplet. Na suchym rewelacja, na mokrym przewidywalne. Generalnie BARDZO OK. Nie mam się do czego doczepić.

Wysłane z pośrodku niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, OzOn napisał:

Hej, jakie opony założylibyście do Multi 1200? Osobiście zastanawiam się pomiędzy Michelin Road 5 a Pirelli Angel GT II. Ktoś coś może powiedzieć o tych oponach ? Które lepsze ? Zaznaczam, że w większości jeżdżę w słoneczne dni. Wiadomo jak daleka trasa i deszcz złapie to trudno. Ale staram się celować przynajmniej w dni suche. Deszcz sporadycznie. Zależy mi na szybkim nagrzewaniu gumy i dobrym trzymaniu na winklach oraz trwałości. No i wiadomo jak deszcz złapie to żeby tez się dało w miarę jeździć :)

Michelin Pilot Road 5 to nie są do Multi dedykowane a jedynie do motocykli do 1000 pojemności. Miałem Michały Pilot Road 4 GT i obecnie do Multistrady Michelin ma opony Road 5 GT, co do poprzednich wersji, tj. Road 4GT, to napiszę ,że rewelacyjne na mokrym, ale szybko mi się "wyząbkowały", bo po kilku tysiącach. Obecnie jeżdżę na Pirelli Angel II GT i chwalę sobie. Najlepiej zapytać kolegę z forum @ptysiornia on ma wiedzę i zawsze doradzi . 

Edytowano przez Asty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co powiecie jeszcze o montowanych oryginalnie Pirelli Scorpion Trail ? Warto je też brać pod uwagę ?

Ja mam w MTS Enduro te skorpiony na zmianę zakładam z kostkowymi Rall. Trail 2 wytrzymały praktycznie 20 tys km. Nawet dawały radę na lekkim szuterku. A tak i na torze się odnalazły i w turystyce z pełnym obciążeniem tez nie było żadnych problemów. Ale nie wiem czy do zwykłej MTS bym je założył / to kwestia jakie masz oczekiwania bo strasznie masz rozbieżność - zaraz się spytasz czy sliki będę ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie Trial 2 nie podpasowały, na mokrym ze dwa razy miałem wrażenie, że jest nie ok i bez żalu się z nimi rozstałem.

Wysłane z pośrodku niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, gizzy napisał:

A mnie Trial 2 nie podpasowały, na mokrym ze dwa razy miałem wrażenie, że jest nie ok i bez żalu się z nimi rozstałem.

Wysłane z pośrodku niczego
 

Też miałem podobne odczucia, wrażenia i dlatego zmieniłem na michały Pilot Road 4 GT i na mokrym rewelacja-lepszych nie miałem, lecz jak wcześniej napisałem, szybko mi się "wyząbkowały" i dlatego obecnie wybrałem Pirelli Angel II GT, może nie trzymają tak na mokrym, ale bardzo stabilne w wysokich, max. prędkościach i wolno się zużywają :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Angel II GT v  Scorpion trail 2 to są zupełnie inne opony. Mają inne przeznaczenie.

Podstawowe pytanie jak Pilot Road 4 GT, Angel II GT zachowują się na szutrach bo scorpion trail 2 bez problemu dają radę przy lekkich szutrach czy też lekkim terenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, miki napisał:

Angel II GT v  Scorpion trail 2 to są zupełnie inne opony. Mają inne przeznaczenie.

Podstawowe pytanie jak Pilot Road 4 GT, Angel II GT zachowują się na szutrach bo scorpion trail 2 bez problemu dają radę przy lekkich szutrach czy też lekkim terenie.

A jak zachowują się Scorpiony na winklach ? Dobrze kleją ? Szybko się guma nagrzewa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.03.2020 o 17:15, miki napisał:


Ja mam w MTS Enduro te skorpiony na zmianę zakładam z kostkowymi Rall. Trail 2 wytrzymały praktycznie 20 tys km. Nawet dawały radę na lekkim szuterku. A tak i na torze się odnalazły i w turystyce z pełnym obciążeniem tez nie było żadnych problemów. Ale nie wiem czy do zwykłej MTS bym je założył / to kwestia jakie masz oczekiwania bo strasznie masz rozbieżność - zaraz się spytasz czy sliki będę ok

A sliki będą ok ? :) :P Żart! Dzięki za konkretną odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Scorpiony lepiej trzymają na winklach ale szybciej znikają niż Angel GT II. Przy Angel.... szybciej wchodzi do działania kontrolaa trakcji.Na suchych i delikatnych szutrach Scorpiony dają radę, tył nawet w miarę ale przód ma za małe oczyszczanie i tańczy. Angelki to typowa turystyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kris3m napisał:

Scorpiony lepiej trzymają na winklach ale szybciej znikają niż Angel GT II. Przy Angel.... szybciej wchodzi do działania kontrolaa trakcji.Na suchych i delikatnych szutrach Scorpiony dają radę, tył nawet w miarę ale przód ma za małe oczyszczanie i tańczy. Angelki to typowa turystyka.

Ja na scoriponach T2 byłem kilka razy na torze Poznań który jest dość szybkim torem, Slovakringu czy wolniejszych - technicznych torach Silesia czy mikro tor Łódź nie było żadnych problemów. W deszczu też dawał zawsze radę. Nawet przy pełnym obciążeniu i dużym złożeniu.  A co najważniejsze odnalazły się na kamieńskich drogach w Albani.  A to przecież nie kostka. Dla mnie Scorpiony T2 to najbardziej Multi ze wszystkich opon - nie najlepsze ale najbardziej uniwersalne. Do tego dały radę na takim dystansie z tak obciążonym moto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prośba o poradę... Planuję zmianę opon w mojej MTS Pikes Peak z 2012 roku... jeżdżę wyłącznie po asfalcie ii raczej tylko przy ładnej pogodzie ...potrzebuję dobrze trzymających gum do dynamicznej jazdy...

Wybór padł na Pirelli Angel GT i tu pojawia się zagwozdka... brać standard czy może wzmocnione "A" czy też może "D" na tył...? Podobno Angel GT II są jeszcze lepsze, ale czy poza lepszymi właściwościami na mokrym jest jakaś różnica?

Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam doświadczenia na razie z GT jedynek i polecam. Teraz drugi komplet. Dwójki będą kolejne, bo wyniki testów zachęcają, a na mokrym to ważne.

 

Wysłane z pośrodku niczego

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Krisi napisał:

Prośba o poradę... Planuję zmianę opon w mojej MTS Pikes Peak z 2012 roku... jeżdżę wyłącznie po asfalcie ii raczej tylko przy ładnej pogodzie ...potrzebuję dobrze trzymających gum do dynamicznej jazdy...

Wybór padł na Pirelli Angel GT i tu pojawia się zagwozdka... brać standard czy może wzmocnione "A" czy też może "D" na tył...? Podobno Angel GT II są jeszcze lepsze, ale czy poza lepszymi właściwościami na mokrym jest jakaś różnica?

Pomoże ktoś?

Do Multi tylko wzmocnione, bo inaczej znikną w oczach ;) .  Zapytaj kolegę z tego forum @ptysiornia on jest specjalistą i doradcą a i polecam u niego kupić, bo często ma jakieś promocje.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na wielu i w mojej ocenie trakcyjne lepsze od angel Gt jest chociażby Dunlop roadsmart 3, a Metzeler Roadtec wymiata.

O ile w dunlopie występuje lekki moment prostujący w złożeniu podczas hamowania, to w metzelerze nie ma o tym mowy - dla mnie opona niemal idealna.

Edytowano przez cinek78
błąd ortogfaficzny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, cinek78 napisał:

Jeździłem na wielu i w mojej ocenie trakcyjne lepsze od angel Gt jest chociażby Dunlop roadsmart 3, a Metzeler Roadtec wymiata.

O ile w dunlopie występuje lekki moment prostujący w złożeniu podczas hamowania, to w metzelerze nie ma o tym mowy - dla mnie opona niemal idealna.

Ktoś doradził mi - podobno rewelacyjne - Metzeler r01 - czy to te miałeś na myśli? Jeśli tak to jak wygląda w nich przyczepność? Pytam, bo widzę, że mają sporo rowków, które z reguły świetnie się sprawdzają na mokrym, a  z drugiej jednak strony zmniejszają powierzchnię styku z asfaltem...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metzeler r01 w mojej opinii obecnie nie ma lepszych. W zimne dni, mokre, trzyma jak by ktoś klej przed Tobą rozlewał. W ciepłe dni już po 5 km masz pełna przyczepność - żadnego rozgrzewania przez 20-30 km... Nie wiem ile tam krzemionki wsypali do składu gumy, ale te opony zaprzeczają prawą fizyki! Nie wypowiem się co do trwałości , bo jeszcze do limitu nie doszedłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Metzeler Roadtec 01 SE trzeci komplet już zjeżdżam. Miałem skorpiony, diablo, angele, piloty. Metzelery na suchym, na deszczu, w upale i na mrozie spisują się doskonale. U mnie wytrzymują jakieś 8000 km. Inne schodziły wcześniej. Natomiast strzeżcie się michelin pilot road 4. Może trzymają dobrze ale mają tendencję do ząbkowania, Jadąc zapakowany z kuframi i plecakiem przy temp. powietrza blisko 36 st. tylna opona się rozwarstwiła. Guma odstała od zbrojenia (siatki). Przy 160 na autostradzie straciłem powietrze w kole i ledwo w całości wylądowałem na poboczu. Po oponie została kupa dymu i roztopiona guma.

Edytowano przez waldiwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony


×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.