Jump to content

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!

Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

kris3m

MTS 1260 S uwagi

Recommended Posts

Moto jeździłem od kwietnia praktycznie cały czas z drobnymi przerwami. Ostatnio w poniedziałek latałem, zaparkowałem i załączyłem blokadę. Dziś podchodzę i cisza, zero reakcji. Wziąłem próbówkę i sprawdziłem czy bateria ma napięcie- ma. Sprawdzam bezpieczniki i  .... wszystko ok. podłączyłem kable z drugiego moto - cisza, ciemno zero reakcji na włącznik awaryjny , transponder ..... zamieniłem aku z drugiego moto i ruszyło. Dziwne że podając prąd z drugiego moto ( kable z ciężarówki) nawet zegara nie odpaliło. Aku do wymiany.

Jaką firmę polecacie, jakieś doświadczenia? w tych wymiarach nie można poszaleć a miejsce też okrojone.

BS - są ok.

Jak aku padło "na zwarciu", to kablami nie uruchomisz motocykla..

Dzięki, wiem ale wrzuciłem ten aku z zwarciem do KTM i normalnie po zapłonie pokazało licznik ( działa jak system zarządzania energia / strefy ochrony)- w sumie dobrze.

Dodatkowo dokręciłem cały obrót śrubę dolnego mocowania tylnego amorka- pukało i wkładam gumy podnóżków od 950 ( są wyższe i miękkie), sprawdzę jak wytłumiają drgania na niższych obrotach przy przelotach.

dzisiaj opierając się o motocykl stojący na centralnej zauważyłem, że stuka coś w tylnym zawieszeniu, po dokładnym przyjrzeniu się okazało się że jest wyczuwalny luz na dolnym mocowaniu amortyzatora. Po wykręceniu śruby mocującej amor z wahacza i przymierzeniu jej do tulei dolnego mocowania amora faktycznie jest luz między śrubą a tuleją amora - czy to tak ma być? 

moim zdaniem coś jest nie tak i czy wymieniać śrubę na nową a pacjent ma dopiero 18 kkm nalotu

tak wygląda śruba

2bbb6e23660230186cade903e77aef90.jpg

0b8691e0a71b11b5fb48384ab9f65a5c.jpg

Edited by zuper

Niestety wszystkie tak maja - począwszy od 2010 roku... :61_sob:

dzięki, to mnie uspokoiłeś ale i tak jestem zdumiony takim rozwiązaniem.

Tapatalk

Trochę do <font color='red'>[desmo]</font>... to Twoje "uspokojenie" :8_laughing:. Ja u siebie w AD 2011 zrobiłem na zamówienie śrubę i udało się skasować do zera ten fabryczny bubel.. Obecna 1260 też ma lekki luz, ale jeszcze gwarancja , więc nie tykam. Ale lada chwila też posłużę się tym patentem co poprzednia. Niestety dość droga zabawa, bo śruba musi być o odpowiedniej twardości. Ja zastosowałem z "nierdzewki" , + ciasne pasowanie . Wtedy wyciągnęli mi z portfela 150zł, teraz pewnie będzie drożej... ( za jedną śrubę M10!!!)

A na to mocowanie amora nie było przy MTS 1200 DVT jakiejś akcji serwisowej dla niektórych egz.? Coś mi po łbie się plącze na okoliczność...

Wysłane z pośrodku niczego

15 godzin temu, cinek78 napisał:

Trochę do <font color='red'>[desmo]</font>... to Twoje "uspokojenie" :8_laughing:. Ja u siebie w AD 2011 zrobiłem na zamówienie śrubę i udało się skasować do zera ten fabryczny bubel.. Obecna 1260 też ma lekki luz, ale jeszcze gwarancja , więc nie tykam. Ale lada chwila też posłużę się tym patentem co poprzednia. Niestety dość droga zabawa, bo śruba musi być o odpowiedniej twardości. Ja zastosowałem z "nierdzewki" , + ciasne pasowanie . Wtedy wyciągnęli mi z portfela 150zł, teraz pewnie będzie drożej... ( za jedną śrubę M10!!!)

też już taki pomysł przyszedł mi do głowy aby dorobić i skasować do zera ten luz ale ze względu na pełnię sezonu zdecydowałem, że poczekam do zimy i wtedy zdemontuję amor i dam do dorobienia. Jak będziesz dorabiał wcześniej to daj info to bym też jedną zamówił :8_laughing:

Dnia 9.07.2020 o 21:24, cinek78 napisał:

A jak ona, ta śruba do mojej Bianci 1200S 2015 będzie pasowała, to też się piszę w kwestii partycypacji w kosztach i proszę o mnie pamiętać. A jak jeszcze rozpiszemy na pewnej grupie, zw. z MTS, to i z kosztów zejdziemy pewnie.  Bo ludzie nawet nie wiedzą, że takie "cuś" w ich motocyklach niedomaga. 

A na to mocowanie amora nie było przy MTS 1200 DVT jakiejś akcji serwisowej dla niektórych egz.? Coś mi po łbie się plącze na okoliczność...

Wysłane z pośrodku niczego

O, tutaj było

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https://docpoland.com/forums/topic/20034-mts-1200-dvt-akcje-serwisowe/&share_tid=20034&share_fid=65428&share_type=t&link_source=app

MTS 1200 DVT; akcje serwisowe

Widzicie Panowie - śruba jedna nie podpasuje do wszystkich. Ja swoją musiałem osełkować pod swój wymiar. Tak wykonałem 5 dodatkowych sztuk, i ... do żadnej innej MTS tego nie zamontowałem. Jest to bardzo indywidualne , więc nie ma jednej nadwymiarowej śruby.  Pewnie można by "stworzyć" jakąś mniej lub bardziej pasującą , niwelującą ten luz , ale nie będzie to idealnym rozwiązaniem.