Skocz do zawartości

Desmo Maniax is a group with desmo in their hearts!


Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Zaloguj się, aby obserwować  
theodor

3x9=666

Polecane posty

Dzięki Oskarowi jest quickshifter. I działa nawet. :)

Jeszcze tylko moto na rolkę trzeba wstawić i będzie gotowe na jakiś duży tor.

 

A nie przepraszam. Sety zmodyfikować muszę, jeśli nie wykonać samemu w całosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, kurczę Theo, zazdroszczę Ci tego 9 na tor :) 999 na torze... to jest to! Silnikowo może nie urywa, ale prowadzenie - jak skalpel. O ile na drodze jest to najniewygodniejszy motocykl jaki może być, to na torze z kolei bardziej komfortowej pozycji za sterami nie da żaden inny. Taka jest moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Ci, kurczę Theo, zazdroszczę Ci tego 9 na tor :) 999 na torze... to jest to! Silnikowo może nie urywa, ale prowadzenie - jak skalpel. O ile na drodze jest to najniewygodniejszy motocykl jaki może być, to na torze z kolei bardziej komfortowej pozycji za sterami nie da żaden inny. Taka jest moja opinia.

 

najniewygodniejszy na drodze? zapraszam do przejazdzki na 748... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Oskarowi jest quickshifter. I działa nawet. :)

Cieszę się, że udało Ci się to ustrojstwo odpowiednio ustawić. Przebijasz niezależnie od stopnia odwinięcia manetką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy nie znalazłem w interface PC funkcji odpowiedzialnej za regulacje shiftera w zalezności od kąta TPS.

Problem tkwił w czasie odcięcia. Na prędkości przy których mogłem to testować był po prostu za krótki.

 

Jakoś w niedługim czasie maszyne stawiam na rolkę. Wszystko sie poreguluje i będzie ok. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe sety, żeby było ciekawiej to przy moim nikczemnym zroście musiałem konsole zamontować "do góry nogami". :lol:

Bozowo ustawiony zawias dzięki nieocenionej wiedzy Luigiego i teraz na TOR!!! :twisted:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nowe sety, żeby było ciekawiej to przy moim nikczemnym zroście musiałem konsole zamontować "do góry nogami". :lol:

Bozowo ustawiony zawias dzięki nieocenionej wiedzy Luigiego i teraz na TOR!!! :twisted:

 

No nie ma zdjęcia, to nie ma jak ocenić...

 

A i kiedy na ten tor? już mam dosyć wiedzy theoretycznej! teraz praktyka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

będą fotki wieczorem ;)

 

Przy okazji regulacji zawieszenia okazało się że po demontażu dwóch makabrycznie ciężkich elementów jakimi są reflektor i tłumik mam za twarde spręzyny zawieszenia :)

Nadziwić sie nie mogę jak ktoś wpadł na pomysł montazy takich balastów w sportowym motocyklu. Chyba tylko po to by łatwo było go odchudzić :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to za frajda kupic gotowca.

Tak to sobie chociaz cos poodkrecasz.

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No caly fun robienia motocykla przeciez.

"Zrobione nie kupione" jak glosi przyslowie.

Jaki wydech finalnie? Teraz jakas czajna na koncu jest z tego co pamietam.

 

p.s. odnosilem sie do posta

"Przy okazji regulacji zawieszenia okazało się że po demontażu dwóch makabrycznie ciężkich elementów jakimi są reflektor i tłumik mam za twarde spręzyny zawieszenia :)

Nadziwić sie nie mogę jak ktoś wpadł na pomysł montazy takich balastów w sportowym motocyklu. Chyba tylko po to by łatwo było go odchudzić :lol:"

a nie do rizomy.

 

p.s.2 kobieto! tylko nie slodziutkie... nie ten...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem fajnie jest cos samemu zrobić, ale bez przesady. Nie będę sam frezował pucka aluminium jak mogę kupić sety które mi odpowiadaja.

Tłumiki wymieniłem bo te są lekkie, ale tez nie będe sam tłumików robił.

 

Fun to jest ze zbudowania sobie motocykla wg własnej wizji. Ale nie popadajmy w paranoję, że nic gotowego kupić nie można.

 

P.S. Zgadzam się co do epitetów typu "słodziutki". To po prostu nie na miejscu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sety sa kozak, bez dwóch zdan.

Aczkolwiek jak bym mial frezarke CNC, sprzet do robienia laminatow/carbonow, gietarke do blachy, tokarke itp, to bys mnie w sklepie z akcesorami nie zastal :)

(i 15 lat doswiadczenia :D)

Mow Pan jaki tlumik koncowy. Rurki czy powrot do skrzynki na listy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sa te tłumiczki co ostatnio, tyle że Db-killery doszły.

Docelowo będą na pewno jakieś dedykowane, ale najpierw aluminiowy stelaż musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten motocykl ma mozliwie sprawnie jexdzic. Wszelkie samoruby wydechowe raczej daja gwarancje dlugiegi i mozolnego strojenia jak i kolejnych zmian ukladu. Wole sprawdzone, policzone kominy. Niemniej tlumik pod silnikiem bylby fajnym rozwiazaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności będą sprawy najważniejsze. Carbonowy airbox do łaskotania ego służy.

Teraz moto będzie jeździło, wszelkie grubsze mody zimą będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

By using this site, you agree to our Warunki korzystania z serwisu.